Superliga (7.kolo): Pančevci odneli bod iz Niša! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Superliga (7.kolo): Pančevci odneli bod iz Niša!

Superliga (7.kolo): Pančevci odneli bod iz Niša!

U okviru sedmog kola Super lige , rukometaši Naisusa iz Niša i Dinama iz Pančeva su remizirali 33:33 (14:18) . U veoma neizvesnoj utakmici , najefikasniji igrač Naisusa je Vladimir Đurić sa 9 golova , dok je kod gostiju Slobodan Ervačanin postigao 12 golova .

Prvo poluvreme je proteklo u konstantnoj ujednačenosti rezultata , ali i u očitoj slaboj večeri golmana obeju ekipa . Dinamo je imao na svom kontu po jedan ili dva gola prednosti , ali su Nišlije uspevale da nadoknade taj rezultatski minus . Ali jedan veliki minus dmaće ekipe je bila odbrana , pa im je Slobodan Ervačanin bio prava noćna mora . Pančevci su imali i bolji napad , ali i kompaktniju 6-0 odbranu . S druge strane igrači Naisusa su dva puta za redom promašili zicere i pogodili tri stative i u 21 minutu gosti stiču četiri gola prednosti , 10:14 . I dalje je odbrana bila glavni problem domaćih , s obzirom da su rukometaši Dinama sa lakoćom pronalazili put do mreže niških golmana , koji nisu bili na visini zadatka . Na poluvremenu su gosti otišli sa rezultatom od 14:18 .

I početkom drugog poluvremena gosti su imali prednost , a Naisus je uspevao samo da izjednači . Pančevci su uspevali da postignu pogotke i sa igračem manje , a glavni igrač u napadu im je i dalje bio Slobodan Ervačanin , dok je u niškoj odbrani duvala promaja . Međutim i rukometaši Dinama su počeli da greše u napadu , što su Nišlije to znale da iskoriste i preokrenu rezultat u svoju korist 27:26 , u 45 minutu susreta . I odbrana je počela da liči na neprelaznu gromadu , što je rezultiralo i vođstvom od pet golova razlike na devet minuta pred kraj susreta . U tom periodu su domaći rukometaši postigli i golove sa igračem manje . Međutim , uporni Pančevci se nisu predavali i strpljivim napadom polako topili prednost domaćina , koji od 54 minuta i rezultata 33:30 , do kraja susreta , nije zabeležio pogodak . Kod nerešenog rezultata i zadnjeg napada Naisusa na utakmici , prvi udarac Đurića brani golman gostiju Stevanović , a odbijenu loptu na liniji od sedam metara uzima Kraljić i šutira preko gola . Gosti su krenuli i brzi kontranapad i nakon grubog faula , na četiri sekunde pre kraja utakmice , direktan crveni karton dobija Žarko Petković . Gosti su imali veliku priliku da se kući vrate sa celim plenom , ali šut sa krila odbranio je golman Zdravković i konačan rezultat je glasio 33:33 .

NAISUS – DINAMO 33:33 (14:18)
Hala Čair

NAISUS : Bogdanović 2 odbrane , Zdravković 5 odbrana , Milosavljević 4 , Stanković , Stoilković 3 , Mirković , Županjac , Radojević , Denić , Todorović , Živković 8/1 , Đurić 9/2 , Petković 3 , Kraljić 3 , Matić 4 .

Sedmerci : 4/3 .
Isključenja : 4 minuta

DINAMO PANČEVO : Stevanović 4 odbrane , Ćućuz 1 odbrana , Petković 4 odbrane , Avramović , Grandov 5 , Komlenov 3 , Petrović D. 4 , Miljaković 4 , Ervačanin S. 12 , Petrović Ma. , Marjanov , Milutinović 1 , Petrović 4/4 , Ervačanin D. .

Sedmerci : 4/4 .
Isključenja : 8 minuta

MILAN DEKIĆ , trener Dinama
„Čestitke ekipi Naisusa na fer igri , oni će se sigurno boriti za gornji deo tabele . Ekipa Naisusa je ušla očito opušteno , očekivali su da će biti laka utakmica i da će uzeti oba boda . Ja sam zadovoljan svojom ekipom , čestitao bih im na prikazanoj igri i ako ponovimo ovu igru i u sledećem kolu protiv Kragujevca , možemo isto do povoljnog rezultata .

IVAN PETKOVIĆ , kapiten Dinama
„Čestitao bih domaćinu na fer i korektnoj igri . Za nas je ovaj bod veliki , s obzirom da imamo dosta kadrovskih problema i povreda . Nadali smo se da možemo uzeti bod i uspeli smo , pametno smo igrali u napadu . Ekipa iz Niša je ušla opušteno u ovaj duel“.

DANILO MATIĆ , rukometaš Naisusa
„Čestitke rukometašima Pančeva . Mi smo u ovaj duel ušli opušteno . Jeste da nismo izgubili , ali smo i srećno dobili ovaj bod , s obzirom da su zadnji napad za pobedu imali gosti“.

IVAN STANKOVIĆ , trener Naisusa
„Najteže je dobiti takoreći dobijenu utakmicu . Danas se desilo nešto što nije smelo da se desi . Prvo poluvreme gotovo bez odbrane uopšte i bez odbrane golmana . U drugom smo se malo popravili i golmani su par puta dobro branili . Promašili smo tri zicera i oni su stigli rezultat . Za nas je nerešen rezultat neuspeh , kao i slaba igra , ali se pouke izvlače . Čestitke ekipi Pančeva , a našoj ekipi prekor zbog slabe igre“.