Tahirović zaustavio "Orlove"! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Tahirović zaustavio "Orlove"!

Tahirović zaustavio "Orlove"!

Reprezentacija BIH pobedila je večeras u Sarajevu selekciju Srbije 31-28 u prvom odmeravanju snaga tokom kvalifikacija za EP u Austriji i vratila se u borbu za prva dva mesta u grupi. Predvođena sjajnim Tahirovićem na golu ispred koga je stajao pravi bedem borbenih domaćih rukometaša, BIH jednostavno nije mogla da izgubi ovu utakmicu. Meč je ušao u drugačiji tok kada je tokom prvog poluvremena domaća reprezentacija nošena navijanjem 6000 gledalaca došla do prve osetne prednosti i sa njom otišla na odmor.

U nastavku, najbolji pojedinac susreta na golu BIH nastavlja da brani šuteve igrača Srbije iz svih pozicija i razlika u korist domaćeg tima ide i do +7(24-17). U poslednjih 10-tak minuta golovima Vujina i Mitrovića, srpski tim stiže do prihvatljivijeg minusa za konačnih 31-28.

Bosna i Hercegovina – Srbija 31:28 (18:14)

Dvorana "Mirza Delibašić" – Gledalaca – 6000
BiH:  Tahirović 16 odbrana, Martinović 2, Obradović 2, Harmandić 5, Stojanović 6, Terzić 4, Toromanović 6, Jaškić 5.
Srbija: Kojić 2, Vujin 3, Vučković 1, Toskić 1, Ilić 7, Bojinović 3, Marković 3, Pejanović 11 odbrana, Stanić, Vilovski 2, Mitrović 4.

Enid Tahirović je imao svoje veče u Skenderiji, a utakmicu je prokomentarisao naglašavajući sportski i fer odnos svih igrača na terenu:

-Moram prvo pohvaliti sve igrače na terenu na jednoj sportskoj i fer igri. Činjenica da se svi dobro poznajemo je to sigurno olakšala. Sigurno da je odlučilo onih 15-tak minuta drugog poluvremena kada smo se uspeli odvojiti na 7 razlike. Posle je došlo do manjeg pada zbog umora i kraće klupe što je reprezentacija Srbije iskoristila, međutim uspeli smo spasiti tih dva-tri razlike. Mislim da smo zasluženo pobedili, u nedelju nas čeka ta utakmica u nadi da će sve ponovo biti super, pa neka pobedi bolji.

„Skenderija“ je definitivno tvoj teren?

-Pa jeste, to je moja dvorana nekako.

Šta očekuješ u „Čairu“?

-Imao sam prilike da gledam zadnju utakmicu Srbije protiv Rusije. Biće sigurno ponovo fantastična atmosfera, velika podrška i veliki plus reprezentaciji Srbije. Mi ćemo probati nešto da napravimo, imamo veoma male izglede dole, ali dok god ima šanse borićemo se pa šta bude.

Golman Orlova, Darko Stanić uzrok poraza vidi u opuštenijem pristupu srpskog tima utakmici:

-Ušli smo previše opušteno u utakmicu. Mi jesmo realno kvalitetniji od njih kao pojedinci, ali nismo obratili pažnju na samu atmosferu u hali, da će oni da daju 150% svojih mogućnosti i da im je ovo biti il’ ne biti. Previše olako smo shvatili utakmicu, mislim da smo krivili i sudije, a srećom da se ovo ne odražava previše na našu poziciju na tabeli ako ih dobijemo sa više od tri razlike u Nišu. Posle ovakve utakmice, znam iz iskustva da ćemo odigrati sigurno dobro u nedelju i nadam se da će sve biti neutralisano. Ova utakmica treba da nam bude opomena za dalje.