Tomić doneo zlata vredan bod Srbiji - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Tomić doneo zlata vredan bod Srbiji

Tomić doneo zlata vredan bod Srbiji

2 komentari

Reprezentacija Srbije, osvojila je zlata vredan bod protiv Danske 24:24 (13:14) u četvrtom kolu grupe A na SP juniora u Banja Luci, koji je izabranike Vladimira Dragićevića približio drugom mestu u grupi i lakšem protivniku u osmini finala. Za to će biti potrebno savladali Angolu u subotu (21). Junak remija bio je mladi Knjaževčanin, golman Uroš Tomić, koji je odbranio šut Danaca sa linije šest metara u poslednjoj sekundi i priredio svojim saigračima i navijačima u „Boriku“ veliko slavlje.

Kao i u prethodnim mečevima Srbije na ovom SP, od prvog do 60. minuta viđena je rovovska borba dve ekipe, u kojoj prednost rivala nije prelazila dva-tri gola. Upravo su Danci bili na +3 na tačno šest minuta pre kraja (19:22), ali je „Borik“ još jednom odigrao svoju ulogu, ne dozvolivši „orlićima“ da se predaju. Usledila su dva gola iz sedmeraca Bogdana Radivojevića, a uz dobru odbranu, stigao je i gol Živana Pešiča za egal i delirijum u dvorani – 22:22 na tačno tri minuta pre kraja.

Da će biti izuzetno teško izbeći poraz, postalo je jasno kada je u narednom napadu Danaca, Marsenić isključen na dva minuta, a Danci ponovo došli u prednost – 22:23 na dva minuta pre kraja. I sa igračem manje, Srbija je došla do izjednačenja zahvaljujući Stefanu Iliću i njegovom projektilu za 23:23. Bezo su Danci nadigrali brojčanu slabiju odbranu Srbije, tako da se u poslednji minut ušlo sa prednošću tima u belim dresovima – 23:24.

Pozvao je Dragićević na tajm-aut 33 sekunde pre kraja. Dogovor je urodio plodom, a Živan Pešić postigao gol za 24:24 na dvadesetak sekundi pre kraja. Usledio je tajm-aut Danaca, dobro uigrana akcija, koja je trebala da bude realizovana preko pivotmena. U poslednjoj sekundi, Uroš Tomić je ušao u šut i doneo Srbiji bod…

Pored sjajnog Tomića (17 odbrana), napad „orlića“ je držao Miloš Orbović (8) za koga golmani Danske nisu imali rešenja.