TONU ŠAMPIONSKE AMBICIJE: Kil poražen u Veclaru! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan TONU ŠAMPIONSKE AMBICIJE: Kil poražen u Veclaru!

TONU ŠAMPIONSKE AMBICIJE: Kil poražen u Veclaru!

Aktuelni šampion Nemačke doživeo je još jedan udarac na putu ka odbrani trofeja. Nakon poraza u Veclaru 29:27 (12:9), Kil zaostaje čak šest bodova za vodećim Magdeburgom, i to uz utakmicu više.

Drugu sezonu zaredom, „Zebre“ se vraćaju pognutih glava iz Veclara, izgubivši i treću od poslednje četiri utakmice protiv nezgodnog rivala.

Čitavim tokom meča je tim Benjamina Maškea imao blagu prednost, Kil je tek u samoj završnici stigao na gol zaostatka preko Sagosena, ali je Fredriksen u poslednjem minutu razrešio poslednju dilemu, postavivši konačan rezultat.

HSG WETZLAR – THW KIEL 29:27 (12:9)

HSG Wetzlar: T. Klimpke (1.-60., 11/1 parades, 1 goal), Suljakoiv (ne); Feld (1), Srsen, Nyfjäll (5), Kusan, Mirkulovski, Danner (1), Weissgerber, Holst (3/3), Fredriksen (2), Forsell Schefvert (3), Mellegard (2), Rubin (3) , Novak (5), Cavor (3); Trainer: Matschke
THW Kiel: N. Landin (1st-50th-53rd-60th, 8 parades), Quenstedt (50th-53rd, no parade); Ehrig, Duvnjak (3), Sagosen (8), Reinkind, M. Landin (2), Weinhold (2), Wiencek (5), Ekberg (5/1), Ciudad (ne), Dahmke (1), Zarabec, Horak, Bilyk, Pekeler; Trainer: Jicha

Fukse Berlin je vrhunskom partijom u drugom poluvremenu nadigrao Gepingen u gostima 24:31 (16:14), na krilima raspoloženog Dejana Milosavljeva koji se istakao sa 13 odbrana. Po tri pogotka postigli su Kopljar i Vujović, dok se na drugoj strani jednom u strelce upisao Krešimir Kozina.

Melsungen je takođe nakon preokreta opravdao ulogu favorita protiv Erlangena kod kuće 30:28 (11:16), uz tri odbrane Simića, i isto toliko golova Domagoja Pavlovića.

Hrvatski trio Mamić (3) – Jotić (3) – Ivić (4) pognutih glava napustio je dvoranu u Lajpcigu nakon iznenađujućeg poraza od Mindena 25:26 (13:12). Nikola Jukić dao je dva gola za pobednika.

Neprijatno je iznenadio i Flensburg, osvojivši samo bod na gostovanju Balingenu 23:23 (14:13). Lipovina je bio na svom nivou sa šest golova, kao i Burić na drugoj strani – 11 intervencija. Kristian Bećiri je jednom pogodio za domaći sastav.

17.HBW Balingen-Weilstetten163112395:4727

18.Minden163013408:4706