Balkan-Handball.com

„Trajkovski“ eksplodirao, Metalurg se vratio iz „mrtvih“ – Mojsovski doneo prvu pobedu!

Rukometaši Metalurga stigli su do prve pobede u EHF Ligi šampiona ove sezone, i tako skinuli sa sebe oreol poslednje ekipe bez bodova u evropskoj eliti! Šta rukomet sve može da režira, najbolje je moglo da se vidi večeras u hali „Boris Trajkovski“, gde se Metalurg vratio iz mrtvih i stigao do pobede nad španskom La Riohom, 11. golom Naumčeta Mojsovskog tri sekunde pre poslednjeg sudijskog zvižduka – 29:28.

Imali su Španci gol prednosti i napad na minut i po pre kraja, ali je svoje u poslednjih 90 sekundi odradio Nikola Mitrevski sa dve sjajne intervencije, pomogavši svom timu da dođe do velikog preokreta i važnih bodova.

Samo par minuta pre kraja meča u Skoplju, gotovo je bilo izvesno da će porazom Metalurg izgubiti sve šanse za plasman u TOP 16, ali je makedonski šampion pokazao da se nikada ne predaje pred svojim navijačima.

Pored Naumčeta Mojsovskog, najefikasniji u redovima pobednika bio je Renato Vugrinec sa 10 golova.

1. THW Kiel 5 4 0 1 153 : 135 (18) 8
2. Paris Saint-Germain Handba… 5 4 0 1 140 : 124 (16) 8
3. Naturhouse La Rioja 6 3 0 3 149 : 145 (4) 6
4. HC Meshkov Brest 5 2 0 3 137 : 139 (-2) 4
5. HC Prvo plinarsko drustvo … 5 2 0 3 111 : 117 (-6) 4
6. HC Metalurg 6 1 0 5 117 : 147 (-30) 2