Treća sreća: Izvor osvojio Kup Srbije - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Treća sreća: Izvor osvojio Kup Srbije

Treća sreća: Izvor osvojio Kup Srbije

Rukometašice Izvora Bukovičke Banje pobednice su Kupa Srbije, pošto su u finalu u Aranđelovcu savladale šabački Medicinar 33:23 (15:12).

Ovo je timu iz Aranđelovca treće finale Kupa, a tek prvi pehar. One su obeležile ovu sezonu jer su nedavno postale prvakinje države.

Do 25. minuta je to bio izjednačen meč, a onda je Izvor kod rezultata 11:11 napravio seriju 3:0 i odlepio se na 14:11. Šapčanke u drugom poluvremenu nisu imale snage da preokrenu rezultat.

Najbolje u pobedničkoj ekipi bile su Timea Rabata, Milica Danilović i Marija Petrović sa po pet golova. Aleksandra Ručnov je sa osam golova najefikasnija rukometašica Medicinara.

Pehar je primila kapiten Aranđelovčanki i srpska repezentativka Sanja Rajović.

Završni turnir Kupa Srbije za žene ima i najbolje pojedince i to: najbolji golman je Ana Kačarević, najbolji strelac sa 11 golova je Ana Tomković i najbolji igrač je Milica Danilović, sve članice RK IZVOR BUKOVIČKA BANjA.