"Trofej Srbije" (prvo kolo): Trideset odbrana Marjanca i Milića za pobedu nad Norveškom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan "Trofej Srbije" (prvo kolo): Trideset odbrana Marjanca i Milića za pobedu nad Norveškom

Reprezentacija Srbije, upisala je prvu pobedu na "Trofeju Srbije". Igrači selektora Veselina Vukovića, bili su bolji od reprezentacije Norveške 31:26 (17:11) i tako uspešno započeli predstavljanje pred domaćom publikom.

Od samog starta, „Orlovi“ su se nametnuli kao ozbiljniji rival, nadahnuti sjajnom serijom Dragana Marjanca, koji je zabeležio 16 odbrana u prvom poluvremenu.  Ništa manje raspoložen, nije bio ni Strahinja Milić u drugom poluvremenu, pa su tako srpski golmani završili meč sa 30 odbrana! Najveću prednost, Srbija je imala pri kraju prvog poluvremena, kada je na semaforu stajalo – 17:11.

Najefikasniji u redovima naše reprezentacije, bio je Ivan Stanković sa šest pogodaka, dok su četvorica Norvežana postigla po četiri gola.

Srbija – Norveška 31:26 (17:12)
Hala „Pionir“
Gledalaca – 500
Srbija: Marjanac 16 odbrana, Šešum 5/8, Vujin 2/4, Nikčević 5(2)/6, Markez, Ilić 3(2)/9, Bojinović 0/2, Milić 14 odbrana, Rnić 2/4, Vučković 0/1, Vilovski 1/1, Stanković 6/8, Nenadić 0/1, Pavić 2/5, Marjanović 2/2, Beljanski 3/5
Norveška:  Tovas, Gjerde, Bilov, Lokebo 4/5, Karlsen 4/9, Rambo 4/17, Hansen, 4 Berge, Medhus,  Jondal 16 odbrana, Reinkind, Lindbo 3, Hoge, Stegavik 2, Paulsen 2, Dal
Kretanje rezultata: 3:2 (5.) 7:3 (10) 9:6 (16.) 14:11 (25.) 17:11 (29) 21:16 (35.) 23:21 (41.)

Selektor Veselin Vuković, bio je zadovoljan nakon meča:

– Imali smo tri najmlađa igrača na terenu. Ideja je bila da na krilnim pozicijama, pogotovo na desnoj strani, omogućimo da neki mladi igrači steknu iluziju, kako je igrati u reprezentaciji. Čudi me da nam se previše dešava da ponavljamo greške. Naši igrači vole da budu nedisciplinovani, jer misle da je to znak lucidnosti. Nije tako. Malo smo vežbali kolektivni napad, ali opet imamo problem sa protokom lopte. To moramo da utegnemo i na kraju nađemo nekog ko je spreman da odgovori zadatku.  Na kraju, generalno sam zadovoljan. Imali smo par debitanata. Sutra ćemo pružiti šansu Ristanoviću i Inđiću, kako bi zaokružili konkurenciju…