TROJKA NA DESET: Zvezda i Radnički slavili! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan TROJKA NA DESET: Zvezda i Radnički slavili!

TROJKA NA DESET: Zvezda i Radnički slavili!

Domaće ekipe kompletirale su sedmo kolo plej-ofa novim pobedama. Crvena zvezda je savladala niški Železničar 34:29 (15:18) odličnom igrom u drugom poluvremenu, koja je izabranike Nenada Peruničića dovela do pozicije broj 4. Predvođeni Pavlovom, Kajganićem i Anđelićem (svi po šest golova), Beograđani su uspeli da se osvete Nišlijama za poraz u prvom meču u hali „Čair“. Kod Nišlija, Boban Živković je briljirao sa 11 pogodaka.

CRVENA ZVEZDA: Lazović, Torbica, Pantelić, Alčaković 5, Denić 1, Lazić 3, Mitrović 1, Kosanović (10 odbrana, 1 sedmerac), Pavlov 6(1), Šotić, Cupara (3 odbrane), Ogrizović, Nešovanović 2, Kajganić 6 , Anđelić 6(2), Brajović 4.
ŽELEZNIČAR: M. Stojanović, Živković 11(3), Mitić, Denić, Veljković 2, Mađar 3, Zlatanović (8 odbrana), Tašković, Prokić, Milošević, Basarić 5, N. Stojanović, Pavlović, Bećirović 2, Stefanović 4, Pernar 2.

U drugom meču dana, kragujevački Radnički nastavio je pobednički niz još jednim trijumfom pred svojim navijačima, a ovog puta, ceh je platio Partizan 25:21 (11:9). Beogradski tim je dobro otvorio meč, držao se u igri sve do 8:8, kada su domaći preuzeli sve konce u svoje ruke i u drugom poluvremenu prikazali bolju partiju, koja ih je dovela do novih bodova.

Najefikasniji kod pobednika, bili su Milošević i Gugleta sa po pet golova, dok su Marsenić i Vuković postigli po gol manje.

RADNIČKI: Ristić, Milošević 5, Žegarac, Spasić 3, Pralica 2, Bosić 3, Janićijević, Gugleta 5, Lekić, Grbović 3, Petrović, Milinčiž, Jaćimović, Tomić 1, Šmigić 2, Rajičević 1.
PARTIZAN: Vasić, Živković 3, Jovanović 1, Mil. Radovanović, Vuković 4, Mih. Radovanović, Matičić 3, Kostadinović, Beočanin, Rašić, Markićević 2, Marsenić 4, Minić, Sretenović 1, Ristanović.