UBEDLJIV PORAZ ZA 10. MESTO NA KRAJU: Španci preko Makedonaca u polufinalu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan UBEDLJIV PORAZ ZA 10. MESTO NA KRAJU: Španci preko Makedonaca u polufinalu

UBEDLJIV PORAZ ZA 10. MESTO NA KRAJU: Španci preko Makedonaca u polufinalu

Pred oko 4 500 gledalaca u Herningu, reprezentacija Makedonije se ubedljivim porazom od Španije 33:22 (15:12) oprostila od 11-og Evropskog prvenstva. Bez Kirila Lazarova, nije se ni očekivao ozbiljniji otpor protiv motivisanog protivnika, kojem je i bod bio dovoljan za overu plasmana u polufinale i zakazivanje duela sa Francuskom. Ipak, katastorfalna odbrana u drugom poluvremenu svakako će zabrinuti Ivicu Obrvana.

Makedonija je bila dobar takmac u prvih 20-ak minuta i održavala priključak. Aginagalde je bio nezaustavljiv na crti a Sijera odličan na golu, pa su Španci najviše zahvaljujući njima serijom od 6:1 došli do prve opipljivije prednosti, 13:8 u 23. minutu. Do poluvremena Makedonci su smanjili na 15:12.

U nastavku makedonska odbrana delovala je diletantski protiv mnogo kvalitetnijeg protivnika. Od samog početka „Furija“ je krenula furiozno i brzo rešila pitanje pobednika. Već u 13-om minutu je bilo 21:13. Puno tehničkih grešaka u napadu proizvele su brojne španske kontre, a da Ristovski nije par puta za redom odbranio zicere, prednost bi već tada bila dvocifrena. Međutim, izabranici Manola Kadenjasa su četiri minuta pre kraja stigli do plus 10, 30:20, a u poslednjem minutu i do maksimalnih 33:21. Poraz je ublažio Mirkulovski, jedna od retkih svetlih tačaka „Falangi“ u ovom meču i najbolji strelac sa sedam golova, tri više od Manaskova i Stoilova. Na drugoj strani, Kaneljas je postigao šest, Tomas pet, a Garsia, Aginagalde i Makeda po četiri. Zanimljivo je da Španci nisu zaradili niti jdno isključenje, nasuprot četiri makedonska.

Makedonija će takmičenje završiti na desetom mestu, dok će Španija nastaviti put do prve titule prvaka Evrope, a on vodi preko još uvek neporaženih „Eksperata“