Utakmica u Kremu prekinuta 20 minuta - Navijači Vojvodine izbačeni iz dvorane - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Utakmica u Kremu prekinuta 20 minuta – Navijači Vojvodine izbačeni iz dvorane

Utakmica u Kremu prekinuta 20 minuta – Navijači Vojvodine izbačeni iz dvorane

2 komentari

Srpski šampion Vojvodina došla je do povoljnog rezultata u prvom meču 3. kola EHF Kupa u austrijskom Kremsu (29:27), ali scene koje su priredili navijači novosadskog tima na tribinama, svakako ne idu u prilog domaćem rukometu. U 23. minutu došlo je d0 dvadesetominutnog prekida, a navijače gostujućeg tima, njih 70, nije mogla da obuzda postojeća služba obezbeđenja pojačana sa policijom, prenose austrijski mediji.

„I pored pokušaja igrača Vojvodine da smire navijače, situacija se nije u potpunosti primirila. To je dovelo delegata i sudije do odluke da će se utakmica registrovati 12:0 u korist domaćina ukoliko navijači odmah ne napuste dvoranu„, stoji u tekstu na sajtu Kremsa, a ovom temom su se bavili i tamošnji mediji.

Klub iz Kremsa je najavio da će Evropskoj rukometnoj federaciji (EHF) predati detaljan izveštaj o incidentima, i najavljuju i radikalnije mere pred revanš narednog vikenda.

Ako Srbi ne budu predali jasan bezbednosni koncept za tu utakmicu, nećemo putovati. Ne želim da ugrozim svoje igrače i trenere, poručio je predsednik UHK Krems Aleksander Hofman.

Bilo bi dobro da se saopštenjem oglase i iz srpskog kluba, kako bi javnost stekla kompletnu sliku o incidentu.