Naslovna Balkan VIDEO: Vardar brani titulu – Dimovski ispustio produžetke!

6 komentari

Rukometaši Vardara, braniće titulu šampiona SEHA lige protiv Zagreba u nedelju od 19 časova u skopskom „Borisu Trajkovskom“. Tim Veselina Vujovića, savladao je najvećeg rivala, Metalurg 22:21 (12:9) pred 3500 gledalaca. Od samog starta i serije 5:0, Vardar je nametnuo pobednički ritam četvrtfinalisti EHF Lige šampiona. Metalurg nije bio u vođstvu ni jednog sekunda, čak ni na minus jedan, a u poslednjih 10 minuta,ušao je sa -5 (21:16 – 53:00). I kada se mislilo da je sve gotovo, usledilo je pet golova Metalurga za 21:21 na minut i po pre kraja. Gol Karačića, bio je i pobednički, s obzirom da je Dimovski u poslednjem napadu ispustio loptu i omogućio novo finale Vardaru…

METALURG – VARDAR 21:22 (9:12)
Boris Trajkovski
Gledalaca – 3000
Sudije: Gubica i Milošević (Hrvatska)
METALURG: Stanić devet odbrana, Rakčević 1, Levov 2, Dimovski 1, Vugrinec 5(2), Georgievski 4, Kozlina 2, Mojsoski, Doder 2, Mojsovski 2, Angelov, Batinović 2, Jonovski, Mandić, Alušovski, Koražija
VARDAR: Lazović 1, Ojleski 1, Markoski 1, Stoilov 3, Pribak 1, Dragaš, Raković 3, Milić 14 odbrana, Petrić 2, Jovčevski 1, Marković 1, Daskaloski, Lazarov 1, Karačić 5, Rajković 1(1), Abutović
KRETANJE REZULTATA:  0:5 (7.) 3:5 (10.) 4:7 (15.) 5:9 (20.) 6:10 (22.) 9:11 (27.) 11:13 (37.) 13:15 (44.) 14:19 (50.) 16:21 (53.) 20:21 (59.) 21:21 (60.)

Bolji početak Veselin Vujović nije mogao poželeti. Odbrana na ivici isključenja „kidala“ je bekovsku trojku Metalurga na startu meča, a Strahinja Milić dobro otvorio meč za 5:0 posle sedam minuta igre. Tek golovi Georgievskog i Batinovića, probudili su četvrtfinalistu Lige šampiona i pružili utisak da i ekipa sa „Autokomande“ želi finale SEHE nedelju dana pred najvažniji meč u istoriji kluba sa Kelceom.

Duža klupa kojom raspolaže Veselin Vujović, donela je različite heroje u pojedinim fazama prvog dela, pa se tako čak osam igrača upisalo u strelce do odlaska u svlačionicu (Metalurgovih pet). Nije Vardar ispuštao vođstvo, a ekipa Line Červara je dolazila samo na -2.  Raspucani Luka Raković i Igor Karačić, odveli su svoj tim do 11:7 u 27. minutu, ali se pored Vugrineca i Darka Stanića probudio i „kaćki princ“ Tihomir Doder i sa dva gola u manje od 60 sekundi smanjio na 9:11. U poslednja tri minuta prvog dela, viđena je rovovska borba i samo gol Karačića za +3 crveno-crnih – 12:9.

Meč je nastavljen na istom odstojanju. Držao je Vardar svoju prednost, pre svega zahvaljujući rapsoloženom Strahinji Miliću, koji je bio naročito raspoložen u odbrani „zicera“. Ponovo je Metalurg došao na -2 (11:13) u 37. minutu preko Levova, ali ponovo, nije mogao da probije tu barijeru.

Činilo se da će u tome uspeti posle prekida zbog sukoba navijača u 39. minutu (11:15), kada je usledilo pet minuta bez gola tima Veselina Vujovića. Levov i Mojsovski su smanjili na 13:15 (44.), ali umesto povratka u meč, usledio je veliki pad Metalurga, prouzrokovan lošim napadom i raspoloženim Milićem.

Stojanče Stoilov i Nemanja Pribak, odveli su Vardar na 19:14 u 50. minutu. Smanjio je Metalurg na 15:19, imao i kontru Alušovskog za -3, ali je njegov šut zaustavio Džambo Milić. U tom trenutku, činilo se da je sve gotovo, a naročito posle golova Petrića i Karačića (21:16 – 53:00).

No, opuštene Vardarovce strefila su četiri gola u seriji ekipe Line Červara. Kada je Kozlina smanjio na 20:21 (57:40), već pomirena Metalurgova publika, ponovo se digla na noge.

Vujović je pozvao na tajm-aut, ali je loše dodavanje prouzrokovalo gol za izjednačenje Georgievskog na minut i po pre kraja.

Posledni napad realizuje Karačić na 40 sekundi pre kraja. Poslednji napad na meču, imao je Metalurg, ali ispuštena lopta Dimovskog, odvela je u ruke Vardarove odbrane, kada je slavlje moglo da počne…