Vardar odneo bod iz Vesprema - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vardar odneo bod iz Vesprema

Vardar odneo bod iz Vesprema

Odličan derbi meč SEHA GAZPROM lige u Vespremu odigrali su mađarski šampion i skopski Vardar. Dva kandidata i za F4 turnir EHF Lige šampiona, remizirala su 24:24 (12:12) posle borbe u kojoj su oba tima imala šansu da pobede. Vesprem je bio poslednja ekipa sa maksimalnim učinkom u regionalnom takmičenju, ali su se izabranici Raula Gonzalesa potrudili da to tako više ne bude.

Motivisani Vardar, željan da se iskupi za loše partije i poraze od Zagreba i Meškova, krenuo je silovito u Vesprem Areni. Dibirov, Dušebajev i Milić, koji je dobro zamenio Šterbika, vodili su svoj tim do 8:5 u 16. minutu. Prva zvezda mađarskog tima bio je Mirko Alilović, a glavnu energiju dao je povratnik na teren Laslo Nađ, koji je vratio svoj tim do egala na poluvremenu – 12:12.

Vesprem je do prvog vođstva došao golovima Sliškovića i Ugaldea (14:12), ali se Vardar nije predao. Golovi Karačića i Dibirova držali su makedonski sastav u rezultatskoj klackalici do samog kraja. Ivan Slišković je pogodio za 24:23 na dva minuta pre kraja, a minut kasnije, Timur Dibirov je postigao poslednji gol na meču…

Dibirov je bio najefikasniji sa sedam golova u svom timu, dok je Laslo Nađ postigao gol više u timu Ćavija Sabatea.

1.Tatran Prešov8701269 : 20421
2.MVM Veszprem7610241 : 14719
3.Vardar9612293 : 24919
4.Meshkov Brest8602258 : 19818
5.PPD Zagreb7601215 : 15518
6.Nexe9405240 : 24612