Vardar pao bez ispaljenog metka u Parizu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vardar pao bez ispaljenog metka u Parizu!

Vardar pao bez ispaljenog metka u Parizu!

Malo toga smo videli od najavljene borbe za drugo mesto u Parizu. Makedonski šampion Vardar, nije pružio partiju na nivou svojih prethodnih u EHF Ligi šampiona na gostovanju Pari Sen Žermenu, pa je ubedljiv poraz bio neminovan – 35:25 (15:12). Super bogati francuski tim je shvatio da je đavo odneo šalu i da je pobeda neophodna ako se u TOP 16 fazi želi izbeći teži protivnik. Predvođeni Abalom i Garsijom (po pet golova) i Anonajom (15 odbrana), Parižani su pokazali koliko u stvari kvaliteta leži u njima. U prvom poluvremenu, Skopljanci se nisu predavali, ali je u drugom poluvremenu na terenu postojao samo jedan tim. Da nije bilo raspoloženog Igora Karačića, koji je meč završio sa devet pogodaka, poraz je mogao biti i ubedljiviji.

Na kraju, PSŽ drugi, Metalurg treći, a Vardar četvrti pred žreb za TOP 16…

1. FC Barcelona9810319:225(94)17
2. PSG Handball10613280:263(17)13
3. HC Vardar – Skopje10424244:228(6)10
4. HC Metalurg9423225:236(-11)10
5. HC Dinamo Minsk9216236:269(-33)5
6. Wacker Thun9018216:299(-83)1