PETO FINALE: Vardar lako i ubedljivo protiv Zagreba - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PETO FINALE: Vardar lako i ubedljivo protiv Zagreba

PETO FINALE: Vardar lako i ubedljivo protiv Zagreba

Rukometaši Vardara prvi su finalisti SEHA FINAL4 u beloruskom Brestu. Makedonski šampioni lako i ubedljivo izašli su na kraj sa starim rivalom PPD Zagreb 36:28 (19:12) i došli do svog petog finala u šestoj sezoni regionalnog takmičenja! Od prvog do 60. minuta, dominacija Vardara je bila vidljiva, u svim pravcima i segmentima igre, a neizvesnosti uopšte nije ni bilo. Već sredinom drugog poluvremena pri 7-8 golova prednosti za tim Raula Gonzalesa

Čelična odbrana makedonskih šampiona, koja bekovskoj postavi tima Slavka Goluže nije ostavljala ni promil šanse, a laki golovi sa druge strane ređali su se kao na traci. Bez snage da prepucaju odbrambeni zid Vardara u napadu, bez volje da zaustave Dušebajeva, Karačića, a naročito Vuku Borozana u odbrani, momci Slavka Goluže nisu mogli bolje od -7 na poluvremenu – 19:12.

Raspucani crnogorski internacionalac postigao je šest golova iz igre za desetak minuta i tako valorizovao momenat svog tima. Sa druge strane, Jotić, Miklavčić, Valčić i Pavlović šansu da zatresu mrežu rivala tražili su preko nezadrživog Igora Vorija, koji je nadigravao sredinu Vardarove odbrane. Glavni egzekutor bio je Zlatko Horvat sa šest golova do odlaska u svlačionicu (četiri iz sedmerca).

Nije Zagreba mogao više, jer raspoloženih u bekovskoj liniji nije bilo, ni odbrane, ni podrške golmana. Došli su u jednom trenutku Zagrepčani na -5 (22:17), ali je Vardarova odbrana ostala impresivna. Goluža je tajm-autom u 53. minutu pri rezultatu 31:23 mogao samo da zaključi kapitulaciju svoje ekipe.

Najefikasniji su bili Hrvati na obe strane, desna krila Ivan Čupić i Zlatko Horvat, sa po osam golova. Golmani, najslabije karike u oba tima. Stevanović šest sa jedne, a Šterbik i Milić ukupno četiri.