Vardarke pobedile Lajpcig u Skoplju - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vardarke pobedile Lajpcig u Skoplju

Vardarke pobedile Lajpcig u Skoplju

Zorica Radojkovic

Vardar je upisao važnu pobedu u četvrtom kolu glavne runde i ostao u trci za četvrfinalom pošto je u Skoplju savladao Lajpcig 26-20 (10-9). Oslabljene neigranjem Lekić, Vardarke su slabo počele meč. Neizvesno prvo poluvreme otkrilo je staru nesigurnost u odbrani, a razbranjena Šulke zadavala je poznate muke napadu Vardara. Lajpcig je u stopu pratio domaćina i izgledalo je da će skopski tim biti na teškim mukama da savlada Nemice u nastavku. I bilo je tako sve dok flaster na Penezić nije otvorio je prostor za snalažljivu Ihnevu koja je uz Althaus na crti bila prevaga za osetniji plus Vardara posle desetak minuta igre u nastavku. U 50.minutu dešava se prelomni trenutak kada Suslina brani penal i dodatni pokušaj Kudlač, a u sledećem napadu Althaus petim golom donosi +4 (20-16). Seriju Vardara 7-0 (koja je započela u 45.munutu kod 17-16), produžavaju Radičević, Nikolić i Penezić, tako da zakasnelo budjenje Lajpciga u finišu nije bitno promenilo stanje na semaforu.

Najbolji meč u dresu Vardara odigrala je Althaus sa 6 golova iz 6 pokušaja. Podatak još više dobija na značaju ako se zna da je Nemica u dosadašnjih devet mečeva postigla ukupno 4 gola. Ihneva i Nikolić su postigle po 5, a Radičević i Penezić po 4. Kudlač i Lang su bile strelci po 5 golova u dresu Lajpciga.