Vardarke sve bliže Budimpešti! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vardarke sve bliže Budimpešti!

Vardarke sve bliže Budimpešti!

3 komentari

Upisana su dva važna boda na konto Vardara i to je ono što treba da raduje navijače makedonskog šampiona. U utakmici punoj preokreta zaslužena pobeda domaćina  24:23 (10:12) tako da je to korak bliže ka glavnom cilju koji je zacrtan za ovu godinu, a to je plasman na final-four u Budimpešti.

Obe ekipe su meč počele sa izuzetno čvrstim odbranama, tako da se na prvi gol čekalo da prodje 4 minuta. Tempo utakmice je bio takav da se igralo u naletima, najpre su gošće sredinom prvog poluvremena preko Troelsen i Grot napravile seriju od 0-3 za vodjstvo 4-6. Brzo su se konsolidovale domaće i do kraja poluvemena se igralo gol za gol tako da se na odmor odlazi rezultatom 10-12.

Drugo poluvreme je počelo opet dominacijom Dankinja kada je zabeleženo najubedljivije vođstvo gošći od 10-15. Međutim, tada nošene podrškom sa tribina na kojima je bilo 5000 navijača Vardar kreće  u ofanzivu i preko Đokić i Lekić polako smanjuje vođstvo danskog prvaka. Odbrana je ponovo počela da igra mnogo jače i čvršće što je odmah dalo rezultat. U 52. minutu Vardar se odlepljuje na plus 3 i lagano ulazi u završnicu koja nije bila ni malo izvesna. Gošće su imale poslednji napad za izjednačenje ali ipak nisu uspele da postignu izjednačujući pogodak, tako da Makedonke beleže još jednu važnu pobedu 24-23.

Kod domaćih istakle su se na golu Suslina sa 16 odbrana, Ana Đokić koja je postigla 6 golova, Hmirova i Radičević po 3, dok su se kod gošći izdvojile Line i Stine Jorgensen koje su postigle po 5 golova i Grot 4.

Skoplje. Gledalaca 5.000; sudije: C.Kekeš i P.Kekeš.

sedmerci: Vardar 8/4,  FC Midtjylland 3/1

Isključenja: Vardar 4 minuta, FC Midtjylland 2 minuta.

Vardar: Suslina 16 odbrana, Nikolić 1, Đokić 6, Šteriova, Klikovac 1, Hmirova 4, Lejno, Crvenkovska 1, Radičević 4, Kostjukova, Pino 2, Lekić 3, Fernandez, Dembele 2, Dmitrović, Zebić.

FC Midtjylland: Somer, Rasmusen, Mejlvang, Line Jorgensen 5, Stine Jorgensen 5, Torsgard 1, Spelerberg 1,  Troelsen 2, Jensen 2, Hasen, Englert, Bejder, Voler 3, Grot 4.

U drugom meču ove grupe nemački šampion Thüringer je kao domaćin savladao prvaka Švedske Savehof  30-25.