Vesprem neumoljiv protiv Borca - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vesprem neumoljiv protiv Borca

Vesprem neumoljiv protiv Borca

Mađarskom prvaku Vespremu još bod nedostaje da obezbedi prvo mesto pred fajnal – for u debitantskoj sezoni u SEHA ligi, nakon sigurne pobede protiv Borca 32:18. Gosti iz Banjaluke nisu mogli sprečiti velikog favorita da i posle 15 mečeva zadrži maksimalan učinak.

STATISTIKA

Borac je izdržao u egalu uvodnih 10 minuta, pre nego što je doaćin serijom 6:0 praktično rešio pitanje pobednika. već u 18. minutu na semaforu je pisalo 12:3. Gosti su uspei da stignu na – 6 u finišu prvog dela, ali je to bilo najbliže što su uspeli da se približe moćnom rivalu. Briljirao je Mirko Alilović sa 20 odbrana, od kojih je četiri zabeležio posle sedmeraca.  Momir Ilić je bio najefikasniji akter sa osam golova, dok se kod Banjalučana istakao Stefan Janković sa šest pogodaka. Borac je poslednji na tabeli sa četiri poena.