Vojvodina bez šanse na severu Nemačke - nada za prolaz i dalje postoji! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vojvodina bez šanse na severu Nemačke – nada za prolaz i dalje postoji!

Vojvodina bez šanse na severu Nemačke – nada za prolaz i dalje postoji!

I bez šestorice standardnih igrača, rasterećena ulogom autsajdera, Vojvodina je ubedljivo poražena na severu Nemačke. Slično kao pre sedam dana u Novom Sadu, imao je srpski šampion nekoliko odličnih sekvenci, ali pobeda Flensburga se nijednog trenutka nije dovodila u pitanje – 42:30 (20:16).

Evropski gigant nije imao naročito težak zadatak, iako je igrao bez lidera na terenu, Jima Gotfridsona. Obezbedio je prolaz dalje, kolo pre kraja drugog kruga, a u diretknom duelu sa Silkeborgom u Danskoj odlučivaće o prvom mestu.

Ono što je važnije, Vojvodina će za sedam dana u Novom Sadu igrati za treće mesto koje vodi u osminu finala. Neophodna će biti pobeda nad Kadetenom od najmanje četiri gola razlike. Ta šansa stvorena je zahvaljujući pobedi Silkeborga u Švajcarskoj 33:34 (17:19).

Vojvodina je u egalu bila u uvodnih par minuta, tačnije do rezultata 5:5, dok se Flensburg nije rastrčao. Ponovo je vraćanje u odbranu bio glavni problem Vojvodine – Flensburg se serijom golova iz tranzicije lako odvojio na 10:5.

Održavao je tu prednost domaćin do finiša prvog dela, kada su crveno-beli sjajno odigrali poslednjih stotinak sekundi i otišli na odmor sa prihvatiljivijim zaostatkom.

Razlika na poluvremenu bila bi mnogo veća da među stativama nije briljirao Tin Lučin. Prosto neverovatno zvuči činjenica da je Vojvodina primila 20 golova uz čak 11 odbrana mladog čuvara mreže.

Javila se nada kada su Novosađani početkom nastavka prišli na 21:18, ali je onda usledila serija ogromnih, za ovakvu utakmicu nedopustivih grešaka u napadu. Flensburg je to lako kaznio i do 45. minuta preimućstvo učinio dvocifrenim – 33:21. Podsetimo, igra Vojvodine se raspala u istom periodu i prošle nedelje na Slanoj bari.

Ostatak meča, trener Nikolaj Krikau je iskoristio da isproba neke nove napadačke varijante i što ravnomernije rasporedi minutaže. S druge strane, Rojević je insistirao na tome da se razlika smanji koliko je to moguće, ali rival nije posustajao. Maksimalna prednost iznosila je 14 golova. Previše je bilo grešaka Vojvodine – 19, u odnosu na svega šest ekipe sa nemačko-danske granice.

Pederen sa deset, Gola sa osam i Meler sa sedam golova istakli su se u pobedničkim redovima, dok je u crveno-belom taboru ubedljivo najefikasniji bio Gregor Ocvirk sa 12 pogodaka. Drugi na listi strelaca bio je Milenković sa pet.