Vojvodina do bodova u Nišu - Zvezda pobednik večitog derbija! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vojvodina do bodova u Nišu – Zvezda pobednik večitog derbija!

Vojvodina do bodova u Nišu – Zvezda pobednik večitog derbija!

U poslednja dva kola plej-ofa Super lige, Radnički i Vojvodina ulaze kao vodeći dvojac. Novosađani su potvrdili šampionske aspiracije na gostovanju u Nišu, gde su u neizvesnoj završnici uspeli da dođu do celog plena protiv Železničara 31:29 (16:18). Nišlije su odlično otvorile meč, u prvom delu vodile i sa 14:7, ali je aktuelni šampion predvođen Urošem Elezovićem, strelcem 12 golova, iz minuta i minut smanjivao razliku, sve do izjednačenja 19:19 početkom drugog poluvremena. Do kraja meča, viđena je rezultatska klackalica, a u neizvesnoj završnici, gosti su imali više koncentracije. U poraženom timu, Boban Živković se osam puta upisao u strelce.

Manje neizvesnosti viđeno je u večitom derbiju, koji je zbog zauzetosti dvorana u Beogradu, igran u Pančevu. Crvena zvezda je došla i do druge ovosezonske pobede nad večitim rivalom, Partizanom 36:30 (16:18). Slično meču u Nišu, domaćin duela, Partizan, imao je veliku prednost u prvom delu (10:5), da bi u nastavku posustao. Crveno-beli su do izjednačenja došli na 20:20, da bi otpor rivala slomili serijom 4:0, koja ih je sa 26:25 odvela na nedostižnih 30:25.