Vojvodina na 120 minuta od LŠ, Darko Jevtić: "Domaćinstvo naša šansa" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vojvodina na 120 minuta od LŠ, Darko Jevtić: „Domaćinstvo naša šansa“

Vojvodina na 120 minuta od LŠ, Darko Jevtić: „Domaćinstvo naša šansa“

2 komentari

Novosadska Vojvodina imaće lepu priliku da se po prvi put u istoriji plasira u grupnu fazu EHF Lige šampiona. Prvi pokušaj 2005. godine, osujetio je tadašnji šampion Austrije, Bregenc, a i ovoga puta, momci iz „Slane bare“, ulaznicu za takmičenje 24 najbolje ekipe Evrope, tražiće preko Austrijanaca – ekipe Alpla Harda. Tim u kome glavnu reč vodi trojka Golub Doknić – Marko Krsmančić – Marko Tanasković, daleko od toga da je za potcenjivanje, a prošle sezone je stao u finalu kvalifikacija protiv Metalurga – 19:25. U drugom polufinalu se sastaju banjalučki Borac, čija sudbina i igrački kadar je neizvestan nakon ostavke kompletnog Upravnog odbora, i ambiciozni ukrajinski Motor Zaporožje, koji je prošle sezone igrao u TOP 16 fazi EHF Kupa, gde je pobedio Kolding 27:25 u Danskoj. Šansu Novosađani traže i u domaćinstvu turnira, a nema sumnje da će „vruć“ domaći teren dati krila srpskom šampionu:

– Domaćinstvo nam daje šansu da napravimo još jedan iskorak i po prvi put u istoriji zaigramo u grupnoj fazi EHF Lige šampiona. Svi protivnici na turniru su za respekt podjednake vrednosti. Motor iz Zaporožja se ističe visinom budžeta i iskustvom u evropskim takmičenjima. Sve u svemu, moramo biti zadovoljni, jer ono što je sigurno da Novi Sad čeka pravi rukometni spektakl u dva dana – rekao je po žrebanju direktor Novosađana, Darko Jevtić.

Ako se plasiraju u EHF Ligu šampiona, Novosađani će igrati u grupi A gde se nalaze C.O Zagreb i Celje Pivovarna Laško.