Vojvodina na korak od Lige šampiona - Finale sa Ukrajincima - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vojvodina na korak od Lige šampiona – Finale sa Ukrajincima

Vojvodina na korak od Lige šampiona – Finale sa Ukrajincima

U neizvesnom meču, kakav se i očekivao u „Slanoj Bari“, Vojvodina je savladala austrijski Alpla Hard 27:26 (10:12) i izborila finale kvalifikacija za EHF Ligu šampiona sa ukrajinskim Motorom iz Zaporožja (nedelja 19.30), koji je ranije danas deklasirao očajni banjalučki Borac 40:18. Duel dve ravnopravne ekipe, dobila je prema prognozama nešto kvalitetnija odbrana Novosađana i junak utakmice, Miroslav Kocić (17 odbrana), koja je dozvolila Austrijancima da postignu samo jedan gol (iz sedmerca) u poslednjih 10 minuta! To je uz raspoloženi „top“ Miljana Pušice u drugom poluvremenu, donelo prevagu Novosađanima u iznenađujuće polupraznoj (punoj) dvorani.

VOJVODINA – ALPLA HARD 27:26 (10:12)
Novi Sad
Hala – „Slana Bara“
Gledalaca – 1000
VOJVODINA:  Kocić 17 odbrana, Perović jedna odbrana, Šipka 1/2, Elezović 7(2)/12, Mirković 2/5, Pilipović 4(2)/5, Pušica 6/9, Ćurković, Nikolić 0/2, Marjanac 4/6, Stanković 1/3, Barišić 0/2, Holpert 0/1, Veselinov 1/1.
ALPLA HARD: Doknić 17 odbrana, sedmerac, Tanasković 1/6, Šmid 6/13, Kozina 3/4, Johum, 7(3)/9, Krsmančić 6/12, Veber, Rigas 1/2, Knaut 1/1, Fride 1/1.
KRETANJE REZULTATA: 3:1 (4.) 5:3 (9.) 7:5 (14.) 8:6 (16.) 8:10 (22.) 10:10 (24.) 10:13 (31.) 13:16 (35.) 17:17 (39.) 19:19 (42.) 21:20 (44.) 23:21 (46.) 23:23 (47.) 24:25 (50.) 27:25 (54.) 27:26 (56:20)
IGRAČ UTAKMICE: Miroslav Kocić (VOJ) – Johum (HAR)

Dobro je tim Momira Rnića započeo duel protiv oštrih Austrijanaca, koji su od prve sekunde rešili da uteraju strah u kosti domaćinu, koji je malo šta imao od „domaćinske“ atmosfere i pritiska na goste sa tribina. Sudije su imale pune ruke posla pa je Hard zaradio čak 4 isključenja u prvih 14 minuta meča! U napadu, kako se i očekivalo, Uroš Elezović je dobro otvorio meč sa tri pogotka za devet minuta (5:3) uz Milana Mirkovića, koji se izgubio u nastavku meča.

Sve na ruku Novosađana, išlo je do 16. minuta i vođstva 8:6, a tada kreću problemi. Na golu Austrijanaca se razbranio Golub Doknić, maestralno odradivši prvo poluvreme sa čak 13 odbrana. „Uhvatio“ je ruku svog prijatelja sa druge strane Uroša Elezovića, a pomoći od ostalih bekova „crveno-belih“ nije bilo. Marjanac je bio bezopasan, Todorović nije iskoristio kratkotrajnu epizodu, a ni Milan Mirković nije bio na očekivanom nivou.

TEROR DOKNIĆA

Loš napad i pre svega, slabu realizaciju, iskoristili su Krsmančić, Kozina i drugovi da preokrenu rezultat serijom 4:0 (8:6 – 8:10) za šest minuta (22.) Posle dva gola Marka Krsmančića, raspucao se i levi bek Dominik Šmid, pa je Rnić morao da reaguje tajm-autom.

Do poluvremena, Pušica je postigao svoj prvi gol u 25. minutu, a sve do odlaska u svlačionicu, odnosilo se na tehničke greške i sjajne odbrane Doknića za 10:12 posle 30 minuta.

Start nastavka, doneo je i vođstvo gostiju od tri gola (10:13, 11:14, 12:15, 13:16) sve do 35. minuta. Nije bilo više odbrana Goluba Doknića, koji je odbranio svega četiri lopte do kraja utakmice, a to je zaustavilo Austrijance, koji nisu imali ni šut spolja, osim povremenih projektila Šmida, Marku Tanaskoviću nije išlo. Golovi Marjanca i Pilipovića dovode do egala (17:17) u 39. minutu.

PUŠICINA „PUŠKA – KOCIĆEVA SERIJA

Igra gol za gol, viđena je do 46. minuta, kada u odličnu šutersku seriju ulazi, prvobitno defanzivac, Miljan Pušica. Nekadašnji levi bek Crvene zvezde i mediteranski reprezentativac, do kraja meča uz golmana Kocića, izrasta u junaka pobede (23:21 – 46.).

Balans pokušava da uspostavio srpski reprezentativac Marko Krsmančić u dresu austrijskog šampiona. Austrijanci se vraćaju u egal i dolaze u vođstvo u 50. minutu (24:25) upravo golom srpskog reprezentativca, što će se ispostaviti i kao poslednji gol iz igre gostiju na ovom meču.

Šipka, Elezović i Pušica na krilima dobre odbrane i razgoropađenog Kocića donose vođstvo svom timu – 27:25 na početku 54. minuta. Momir Rnić pokušava da minutom odmora osveži svoj tim i da savete koji bi slomili otpor Austrijanaca. U tome ne uspeva, a Vojvodina ne koristi tri napada za vođstvo od +3 pri rezultatu 27:25.

Poslednji gol na meču za austrijski tim postiže kapiten Johum iz sedmerca na tri i po minuta pre kraja – 27:26. Bez gola sa obe strane, igralo se do samog kraja. Doknić je odbranio šut Elezovića na minut i 20 pre kraja. U poslednji minut sa napadom za remi, ušli su Austrijanci, ali je šut Šmida odbranio Kocić 30 sekundi pre kraja. Tajm-aut Novosađana, čuvanje lopte i atraktivna „kokica“ Pilipovića za kraj, podigli su „Slanu Baru“ na noge…