Vojvodina ostavila Šapčane na željenih -5! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vojvodina ostavila Šapčane na željenih -5!

Vojvodina ostavila Šapčane na željenih -5!

5 komentari

Šampionski sastav Vojvodine, uradio je ono što je planirao u derbi duelu sedmog kola plej-ofa Super lige protiv šabačke Metaloplastike 30:25 (15:12). Novosađani su došli do nova dva boda, uz trijumf od pet golova razlike, koji ih u međusobnom skoru stavlja ispred Šapčana, koji su ih u prvom meču savladali 25:21. Pred 1.100 gledalaca u SC „Slana Bara“, viđena je bespoštedna borba, čija je poslednja faza pripala domaćinu.

Finalista Čelendž Kupa, došao je po bodove u Novi Sad, što se videlo i po vođstvu Šapčana 8:5 u prvom poluvremenu. Serijom 6:0 Elezović i drugovi povratili su kontrolu nad mečom do poluvremena, a u drugom delu, serijom 3:0 u odlučujućim trenucima (24:22 – 27:22) došli do trijumfa sa željenom razlikom.

Najefikasniji kod domaćina bio je Uroš Elezović sa osam golova, dok su Dragaš i Grujičić predvodili goste sa po pet pogodaka.