VOŠA BEZ MUNICIJE U ZAVRŠNICI: Vardar prejak za srpskog šampiona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan VOŠA BEZ MUNICIJE U ZAVRŠNICI: Vardar prejak za srpskog šampiona!

VOŠA BEZ MUNICIJE U ZAVRŠNICI: Vardar prejak za srpskog šampiona!

4 komentari

Posle vrućeg šamara od slovačkog Tatrana, makedonski šampion Vardar se vratio na pobednički kolosek trijumfom u novosadskoj „Slanoj Bari“ nad domaćinom 30:21 (16:12). Tri postignuta gola Novosađana u poslednjih 15 minuta meča, totalno „uštopovana“ bekovska postava srpskog šampiona, bio je presudan faktor za pobedu makedonskog tima, koji je posle tajm-auta Zorana Kastratovića u 45. minutu pri rezultatu 18:20 reagovao na najbolji mogući način i do kraja napravio seriju 10:3.  Najefikasniji u redovima Vardara bio je Matjaž Brumen sa sedam golova, dok je kod domaćina Uroš Elezović svih šest golova postigao u prvom poluvremenu…

Ravnopravna igra dva takmaca viđena je u prvih 25 minuta meča. Novosađani su imali rešenje za odbranu Makedonaca. Dva beka, Elezović i Mirković uz pivotmena Zorana Nikolića, pronalazili su put do mreže solidnog Strahinje Milića. Poslednje vođstvo Novosađana, zabeleženo je u 14. minutu, a u egalu se igralo i narednih 10 minuta. Tek nešto kvalitetnija odbrana Makedonaca sa Dibirovom kao isturenim igračom, rešila je bekovsku liniju domaćina. Serija golova Nemanje Pribaka i Vladimira Petrića, odveli su Vardar u svlačionicu sa velikih +4 – 16:12.

Nastavak meča doneo je prvih +6 za Vardar preko Ilije Abutovića – 19:13 u 36. minutu. Indolentija igra Makedonaca u napadu, dovela je do povratka Vojvodine u meč preko krilnih igrača, Pilipovića i Stankovića. U 45. minutu pri rezultatu 18:20 za goste, Zoran Kastratović je pozvao na tajm-aut, prekorio svoje igrače za neozbiljnost i „par ekselans preterivanje“ u egzibicijama. Njegovi izabranici su mu odgovorili sa dva brza gola Brumena i Lazarova.

Bekovska linija Vojvodine je totalno stala, a Skopljanci su serijom 5:0 sa 22:19 otišli na nedostižnih + i tako rešili pitanje pobednika…