EP juniiora: "Orlićima" utešna pobeda nad Slovenijom - Hrvatska u TOP 8 - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball EP juniiora: "Orlićima" utešna pobeda nad Slovenijom – Hrvatska u TOP 8

EP juniiora: "Orlićima" utešna pobeda nad Slovenijom – Hrvatska u TOP 8

Najbolji srpski juniori su posle dva uvodna poraza na Evropskom prvenstvu u Turskoj, smogli snage da u meču koji ni njima, ni Slovencima nije ništa značio, savladaju rivala 26:23. Tako će Srbija u razigravanje od 9. do 16. mesta, gde ih čeka Island u utorak, do će Slovenija startovati sa dva boda u razigravanju za polufinale.

Srbija – Slovenija 26-23 (11 -9 )

Ankara arena: Gledalaca: 200

Sudije: Alvarez i Bustamante (Španija)

Sedmereci: Srbija 6(6) , Slovenija 3(3)

Isključenja: Srbija 6  minuta, Slovenija10  minuta

Srbija: Arsenić, Vejin  4, Matičić , Minić, Vučićević , Marsenić, Pernar 1 , Radovanović ( 16 odbrana), Ilić. V 3 , Stanojčić, Pešić 1  , Medić, Ilić. S 2 , Radivojević 10(6) , Pavić 1, Krsmančić 4.

Slovenija: Žitnik (4 odbrane), Žabić 1, Cehte 2, Gorela 1, Špende 1, Šoštarić 5(3), Potočnik 1, Mačkovšek 7 2, Sandelbah, Hrastnik, Bradeško 1, Kodrin 1, Zaponšek (5 odbrana), Gorenjak, Nosan, Fidel 1.

Kretanje rezultata:  2-4 (7.minut), 7-6 (13.minut), 8-8 (23.minut), 15-12 (37.minut), 20-15 (46.minut) 25-22 (58.minut).

Slovencima su se borbi za polufinale EP-a pridružili i mladi Hrvati. Zlatni u kadetskoj konkurenciji su savladali Poljsku 35:33 (21:19) i tako dobili šansu da titulu osvojenu u Crnoj Gori pre dve godine odbrane u Ankari.