EP juniora: "Orlići" opet pali u završnici - Jokanović: "Napad problem, odgovornost moja" - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball EP juniora: "Orlići" opet pali u završnici – Jokanović: "Napad problem, odgovornost moja"

2 komentari

Juniorska reprezentacija Srbije, opet je poražena u neizvesnoj završnici na Evropskom prvenstvu u Turskoj. Od izabranika Slobodana Jokanovića, bila je bolja selekcija Islanda 23:24 (15:12), a loš napad u drugom poluvremenu, uslovio je da se „Orlići“ nađu u borbi od 13. do 16. mesta, što je svakako razočaravajući rezultat.

Naredni meč, Srbija igra sa Danskom.

Srbija – Island 23-24 (15 -12 )

Ankara arena, gledalaca 50

Sudije: Igor i Aleksej Kovalčuk (Moldavija)

Sedmereci: Srbija 3(3) , Island 4(3)

Isključenja: Srbija 2 minuta, Island 8 minuta

Srbija: Arsenić, Vejin 6 , Matičić , Minić, Vučićević 2 , Marsenić 1, Pernar , Radovanović (21 odbrana, 1 sedmerac), Ilić V 2 , Stanojčić, Pešić   , Medić, Ilić S 2 , Radivojević 5(3) , Pavić 1 , Krsmančić 4 .

Island: Vilmundarson  (11 odbrana), Baldusron (4 odbrane), Juniuson, Gudmundson G 4, Magnuson 2, Arnason 7(3), Helgason, Sverison, Petursno, Sveinson 5, Rafnson 2, Jonson 1, Porson 2, Sigurjonson 1, Gudmundson B, Jonson.

Kretanje rezultata:  5-4 (11.minut), 9-6 (18.minut), 14-8 (25.minut), 14-11 (28.minut), 18-13 (37.minut), 18-17 (42.minut), 18-19 (49.minut), 19-21 (54.minut), 23-24 (59.minut)

Trener Slobodan Jokanović, apostrofirao je težak poraz:

– Odbrana je i na ovoj utakmici bila sasvim korektna što pokazuje i broj primljenih golova, međutim sada se definitivno iskazuje napad kao ogroman problem. U ovoj utakmici nismo odigrali disciplinovano u napadu, imali smo puno tehničkih grešaka i direktno datih lopti u ruke protivniku što su Islanđani kaznili sa čak 7 direktnih golova iz kontranapada. Sigurno da je poraz mnogo težak jer imali smo dva puta po pet razlike i u prvom i u drugom poluvremenu i nismo uspeli da to sačuvamo. Čak nam nije bilo dovoljno ni igrač više u zadnjem napadu, pa smo napali i sa sedmim igračem, sedam na pet, i nismo uspeli u poslednjih 10 sekundi da dođemo u šansu za realizaciju. Naravno da preuzimam apsolutnu odgovornost za ovaj paraz i preostaje da pokušamo da se vratimo i u narednoj utakmici protiv Danaca odigramo bolje.