EP juniora: Slovenija na Hrvatsku za finale - Srbija od 13. do 16. mesta - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball EP juniora: Slovenija na Hrvatsku za finale – Srbija od 13. do 16. mesta

EP juniora: Slovenija na Hrvatsku za finale – Srbija od 13. do 16. mesta

Sjajan epilog dve polufinalne grupe na Evropskom prvenstvu juniora u Turskoj. U polufinalu, sastaće se komšije iz Slovenije i Hrvatske, tako da je sigurno da će na postolju biti barem jedna selekcija sa prostora Ex-Yu. Mladi Hrvati, savladali su Španiju 25:24 u poslednjem meču i zahvaljujući jučerašnjem debaklu Portugalaca od Španije, na trojnoj tabeli došli do drugog mesta u grupi.

Španija 4
Hrvatska 4
Portugalija 4
Norveška 0

U drugoj grupi, Slovenija je došla do pobede nad Švajcarskom 29:27, koja je garantovala plasman u polufinale. Nemci su savladali Šveđane 30:29, ali im na trojnoj tabeli, posle ubedljivog poraza od Slovenaca u preliminarnoj fazi, nije bilo spasa.

Slovenija 4
Švedska 4
Nemačka 4
Švajcarska 0

Srbija je i treći put u petom meču na EP poražena sa golom razlike! Ovoga puta, Danci su bili bolji 27:26. Posle svega, Srbija će se boriti za plasman od 13. do 16.mesta sa selekcijom Češke. Šteta za generaciju sjajnih momaka, koji su ponašanjem i na terenu, i van njega, dostojno reprezentovali grb svoje zemlje…

Srbija – Danska 26-27 (13 -16 )

Ankara arena, gledalaca 50

Sudije: Erdogan i Ozdeniz (Turska)

Sedmereci: Srbija 6(5) , Danska 1(1)

Isključenja: Srbija 4 minuta, Danska 2 minuta

Srbija: Arsenić (4 odbrane), Vejin 3 , Matičić 1 , Minić, Vučićević 4 , Marsenić 1, Pernar , Radovanović (11 odbrana), Ilić V 1 , Stanojčić, Pešić 6 , Medić, Ilić S 2 , Radivojević 5(3) , Pavić 2(2) , Krsmančić 1 .

Danska: Freis, Bjere 1, Larsen 3, Jang Andresren 1, Rokjaer 4, Bagoe 1, Jarvad 6, Sone Hansen (6 odbrana, 1 sedmerac), Peredesren 1, Bak Hansen 1, Jakobsen (7 odbrana) , Kristijansen 3, Kisum 4, Somer 2(1), Antonsen.

Kretanje rezultata:  3-3 (7.minut), 7-6 (13.minut), 9-10 (21.minut), 17-19 (36.minut), 21-22 (46.minut), 23-24 (50.minut), 24-24 (55.minut)