EP za kadetkinje: Mađaricama peto mesto! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball EP za kadetkinje: Mađaricama peto mesto!

EP za kadetkinje: Mađaricama peto mesto!

Rukometna reprezentacija Mađarske je osvojila peto mesto na EP za kadetkinje pobedivši odgovarajuću reprezentaciju Holandije rezultatom 35:24 (16:18) . Do pobede , selekciju Mađarske su vodile golman i kapiten Ana Hajgato sa 17 odbrana i bek Kinga Klivnji sa 8 golova . Kod Holandije golman Vortheke je sakupila 20 uspešnih odbrana , a Luiz Abing je postigla 11 golova .

Sam početak utakmice je obeležen igrom gol za gol , tako da nijedna reprezentacije nije odmah na startu uspela da stvori rezultatsku prednost . Holanđanke su forsirale duboku odbranu , dok su se Mađarice koncentrisale na tipičnu 6-0 odbranu . Ali od polovine provg poluvremena , golman „lala“ Vortheke ulazi u svoj ritam  i omogućuje svojim saigračicama da se stvore nešto osetniju prednost . U tom momentu Mađarice bespotrebno srljaju u napadu bacajući loptu u ruke protivniku , a i u odbrani se nisu najbolje snašle , s obzirom da su sve odbijene lopte holandske rukometašice bez problema sakupljale . Sa solidnom igrom , Holandija odlazi na odmor sa 16:18 u svoju korist .

Drugo poluvreme je počelo u znaku „narandžastih“ pa su svoju prednost samo povećavale . Mađarice se nisu snašle sa brzim centrom Holandije , a nisu uspele ni da nađu lak put do mreže Holandije . Iako vidno istrošene od teških utakmica protiv Norveške i Švedske , mađarske igračice se nisu predavale . Hajgato na golu Mađarske je proradila , kao i brze kontre . Srednji bek Klivnji je bila dobro čuvana u napadu , pa su u nekoliko navrata njenu ulogu preuzimale Ešter Tot i Vivijen Sigmond . Holandiji je ponestalo ideja u napadu , pa su vrlo često lošim dodavanjima gubile loptu . Klivnji i drugarice su te greške znalački iskoristile i za 7 minuta napravile seriju od 5:1 i nakon dosta čekanja , izjednačile rezultat 27:27 , 47 minut . I onda je usledila velika neizvesnost u finišu susreta . U više navrata su prednost preuzimale Holanđanke , i do 3 gola prednosti (28:21 , 50 minut) . Tu prednost nisu uspele da sačuvaju , pa su Mađarice opet izjednačile na 32:32 , šest minuta pred kraj susreta . Opet su uspele da povedu holanske rukometašice i opet su ih stigle Mađarice , ali ovoga puta i uspele da povedu sa 34:33 , u 56 minutu . Dosta dugo se igralo bez golova , a onda u zadnjem minutu , Hjagato brani pokušaj Polmanove i  Mađarska stiže do 2 gola prednosti u poslednjem napadu . Na kraju su Holanđanke uspele samo da smanje prednost na konačnih 35:34 .

MAĐARSKA-HOLANDIJA 35:34 (16:18)

Hala Čair , Niš

MAĐARSKA : Hajgato 17 odbrana , Kuruč 4 odbrane , Tot O. 3 , Sigmond F. 1 , Takač L. 3 , Tot E. 8 , Kovač 1 , Nagi , Krizan 3 , Sigmond V. 4 , Takač F. , Klivnji 8 , Miko 4 , Draksler .

HOLANDIJA : Vortheke 19 odbrana + sedmerac , Hekstra , Van Dorst , Van de Viel 1 , Abing 11 , Hage 4 , Van der Mast 6 , Van der Pijl 7 , Kornet , Malestajn , Šunaker , Zvinkels , Knipenborg , Polman 5 .

ĐORĐI PAP , selektor Mađarske

„Posle pobede nad Švedskom , rešili smo da osvojimo i 5 mesto . Uložili smo i zadnji atom snage ne bi li pobedili Holandiju koja je odlična ekipa . Na našoj strani je bila snaga i odlučnost igrača . Sve čestitke i Holandiji , igrali su odlično“.

ANA HAJGATO , golman Mađarske

„Borile smo se i igrale srce . Na kraju nas je i malo sreća pogledala . Zadovoljni smo petim mestom na EP“.

KAROLIN BRANDRET , selektor Holandije

„Čestitke Mađarskoj . Malo smo razočarani , jer smo želili to 5 mesto . Dobro smo igrali u prvom poluvremenu , sve je funkcionisalo . U drugom poluvremenu nam je napad oslabio i izgubili smo susret sredinom drugog poluvremena . I golman Mađarske i golman Holandije su bile na visini zadatka“.

SABRINA VAN DER MAST , rukometašica Holandije

„Na početku smo dobro igrali i borili se kao tim , ali u drugom poluvremenu nismo igrali dobro , u napadu pre svega . Trudile smo se , ali smo na kraju poražene sa jednim golom razlike“.