EP za kadetkinje: Srbija do prve pobede - pala Nemačka! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball EP za kadetkinje: Srbija do prve pobede – pala Nemačka!

EP za kadetkinje: Srbija do prve pobede – pala Nemačka!

U veoma zanimljivom duelu sa puno preokreta , rukometna reprezentacija Srbije upisala je prvu pobedu na EP posle poraza od Španije i remija sa Norveškom. U neizvesnom susretu mlade Srpkinje savladale su Nemačku rezultatom 29:28 (16:16) . U srpskoj selekciji golman Jeremić je odbranila 9 lopti , a Lukić je postigla 7 pogodaka . S druge strane , Hubinger i Minevskaja su sa po 8 golova predvodile nemačku selekciju .

Srpkinje su vrlo brzo povele sa 3:1 , ali Nemice su uspele da sustignu i prestignu tu prednost , napravivši seriju od 0:5 do 15 minuta (5:10) . Srpski tim je solidno igrao u napadu , dok je u odbrani najviše problema zadavala bekovska linija Nemačke koja je pogađala naš gol sa 9 metara . Naše igračice nisu uspele da postignu pogodak sa igračem više , ali su se u sličnoj situaciji našle i Nemice , koje su se i bolje snašle . Kada se očekivalo da će se reprezentacija Nemačke odlepiti , do kraja prvog poluvremena , Srbija pravi fantastičnu seriju od 6:2 i na odmor odlaze sa rezultatom 16:16 .

Drugo poluvreme je odlično počelo za Srbiju . Sa 3 vezana gola uspeli smo da se odlepimo , ali je sve to kratko trajalo , s obzirom da su Nemice još jače uzvratile i za 4 minuta napravile seriju od 0:5 i preuzele u 42 minutu vođstvo od 20:22 . Tu prednost su održavale do 48 minuta , kada nastaje prava filmska drama na terenu . Za tri minuta naše devojke postižu tri gola i izjednačuju rezultat (25:25 , 52 minut) . Srpkinje su greškama u napadu i ispuštenim šansama za vođstvo , pošteno trenirale živce publici .Posle gola iz penala i primljenog pogotka od strane Nemica , na samom kraju susreta selektor Čaušević , menja golmana za igrača i tako uspeva da postigne pogodak i povede sa 29:28 . Nemice su imale poslednji napad i prilikom jednog prekršaja sudije su pokazale na sedmerac , ali je ubrzo ustanovljeno da je vreme već isteklo , pa su naše devojke mogle da proslave pobedu sa navijačima .

SRBIJA-NEMAČKA 29:28 (16:16)

Hala Čair , Niš

SRBIJA : Jeremić 9 odbrana , Risović 6 odbrana , Popović , Prijović , Lukić 7 , Tomanić 4/1 , Mitrović 4 , Ribičić , Obradović 2 , Lapčević 4/1 , Gerogrijev 3 , Vasić , Filipović 4 , Blanuša 1 .

Sedmerci : 3/2  Isključenja : 8 minuta

NEMAČKA :Veit 8 odbrana , Gergeč 4 odbrane , Mazuco 1 , Hubinger 8 , Lokefeld 4 , Berger , Vindiš 4 , Petersen 2 , Prem , Banke , Ot 1 , Josefiak , Minevskaja 8/2 , Diel .

Sedmerci : 2/2  Isključenja : 10 minuta

ZLATKO ČAUŠEVIĆ , selektor Srbije

“Umor je bio primetan kod obe ekipe , posebno u drugom poluvremenu . Bili smo svesni značaja utakmice , koja je bila veoma teška . Čestitam im i ja im kažem da su dobra ekipa , i oni su mogli da pobede danas . A ova grupa je bila veoma nezahvalna , pošto su Nemačka i Srbija morale da se ne plasiraju u glavnu rundu”.

TAMARA GEORGIJEV , rukometašica Srbije

“Nemačka je dobar tim , ali mi smo se borile i pokazale da možemo da igramo protiv svake ekipe . U ovoj utakmici nas je poslužila i sreća”.

ARNOLD MANZ , trener Nemačke

“Već treći put čujemo da smo dobra ekipa , ali nikako da osvojimo bodove . Juče smo izgubili zbog suđenja , a danas nismo ni imali sreće . Verujem da bi nerešeno bilo fer . Slažem se sa selektorom Srbije da je ova grupa izuzetno teška ”.