Juniorsko EP (ž): Srbija pobedila Francusku! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball Juniorsko EP (ž): Srbija pobedila Francusku!

Juniorsko EP (ž): Srbija pobedila Francusku!

19Ženska juniorska reprezentacija Srbije savladala je ekipu Francuske rezultatom 33:31(17:18) u okviru drugog kola grupe D. Najefikasnije u srpskom timu bile su Tamara Georgijev sa 8 golova, a Popović i Vasić postigle su po 7 pogodaka. Kod Francuskinja najefikasnija bila je Coatanea sa 9 golova.

Srpkinje su dosta dobro otpočele susret, napad je bio veoma ubojit, a na golu je odlično branila Risović. To je našim rukometašicama pomoglo da u većem delu prvog poluvremena imaju prednost na svojoj strani (4:2, 8:6, 10:8). Međutim, pad koncentracije srpskih rukometašica iskoristile su Francuskinje i uspele da izjednače rezultat, a potom i da povedu sa plus tri golova prednosti, 13:16. Do kraja poluvremena, Srpkinje su uspele da smanje rezultat i na odmor odu sa minusom od 17:18.

Naše rukometašice loše su startovale u drugom poluvremenu i dopustile su da Francuskinje u 43 minutu imaju veliku prednost od 20:25. Zahvaljujući strpljivom igrom i odličnim odbranama Jovane Risović, Srbija uspeva da načini veliku seriju i stigne do izjednačenja, 26:26. Popularne „Les Bleus“ uspele su da povrate prednost, ali samo za kratko. Borbenom igrom, Srpkinje ponovo stižu do izjednačenja, a potom i do dva gola prednosti, 31:29. Da imamo dramatičnu završnicu, zaslužni su loši napadi Srpkinja, kada su u pet vezanih prilika gubile loptu. Francuska je to iskoristila i stigla do 31:31. Našre rukometašice pokazale su veliki karakter, realizovale su sedmerac za 32:31 i na kraju svoju pobedu samo potvrdile. U sledećem kolu čeka ih reprezentacija Švedske.