SP juniora: Tunis bolji od Srbije - "Orlići" od 17. do 20. mesta - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball SP juniora: Tunis bolji od Srbije – "Orlići" od 17. do 20. mesta

SP juniora: Tunis bolji od Srbije – "Orlići" od 17. do 20. mesta

Najbolji srpski juniori, upisali su i četvrti uzastopni poraza na Svetskom prvenstvu u Grčkoj. Posle Norveške, Francuske i Slovenije, i vicešampion Afrike, reprezentacija Tunisa bila je bolja – 22:25 (7:14). Meč, pravljen po matrici onog sa Norvežanima, doneo je ponovo loš start Srbije, koja je već posle pet minuta imala -3 (1:4). Loš napad, puno tehničkih grešaka i nelogičnosti, bez raspoloženih pojedinaca u prvom delu, povećavao je prednost Tunišana, koji su razigrani i rasterećeni, rešetali mrežu Tibora Ivaniševića. Između 12. i 22. minuta, Srbija ne postiže gol, a Tunis odlazi na 9:4. Do kraja poluvremena, ista priča. Afrikanci dominiraju terenom, pre svega dobrom odbranom i odlaze na pauzu sa +7 – 14:7.

Iako im je, kao i u prethodnim mečevima, malo šta polazilo za rukom, želja da se ne doživi težak poraz i tako još više naruši ugled srpskog rukometa na ovom SP, bila je prisutna u srpskoj selekciji. Borili su se momci, davali sve od sebe na terenu, pa tako i uhvatili priključak sa Tunišanima, koji su izgleda, već mislima bili u osmini finala. Posle 20:13 u 43. minutu, raspucani Dimitrijević i solidni Milić na golu, vraćaju Srbiju u igru. Pavić postiže gol za 21:19 Tunišana, a ubrzo ima šansu da smanji na samo gol, ali odlični Sfar brani njegov udarac. Još u par navrata, imali su priliku "Orlići" da dođu do tih -1, ali zbrzanost i tehničke greške, nisu dozvolili da se to i desi. Na kraju, glavobolja i +3 za Tunis, koji sa druge pozicije ide u osminu finala.

Što se tiče Srbije, nju čeka borba između 17. i 20. mesta. Tamo je čeka petoplasirana ekipe iz grupe B, koja će biti poznata nešto kasnije danas. Što se tiče preostale dve ekipe, to će biti Koreja, odnosno, pobednik meča između Mađarske i Irana.