SP kadeta: Hrvatska bez borbe za medalje - Slovenci za deveto mesto - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball SP kadeta: Hrvatska bez borbe za medalje – Slovenci za deveto mesto

SP kadeta: Hrvatska bez borbe za medalje – Slovenci za deveto mesto

Nisu se proslavile reprezentacije sa prostora bivše Jugoslavije na Svetskom prvenstvu kadeta u Argentini. Ni jedna od tri, neće se boriti za medalje. Poslednja šansu da to i ostvari, imala je reprezentacija Hrvatske, ali su momci trenera Ivandije izgubili u četvrtfinalu od Francuske 30:31 posle produžetaka.

Bila je to utakmica puna preokreta, naši su poveli 4:1 da bi Francuzi preokrenuli na 8:5, a prvo je poluvrijeme završilo minimalnim vodstvom hrvatske reprezentacije 12:11. Bolji ulazak u drugi dio Hrvatska je materijalizirala vodstvom 20:16, bila je to najveća prednost naših juniora u 46. minuti. No Francuzi pojačavaju i stižu u 58. minuti, 25:25. Uslijedilo je isključenje Luke Šebetića, no Domagoj Pavlović diže na 26:25. Francuzi poravnavaju no kada je Luka Šebetić samo 11 sekundi prije kraja zabio za 27:26, trebalo je još samo malo sreće. Ona je ovaj put izostala, isključenje zarađuje David Miličević i Francuz Boschi (drugi najefikasniji igrač s 10 golova, Descat je zabio 11) koristi brojčanu prednost i u posljednjoj sekundi zabija izjednačujući gol. Francuzi u produžetke ulaze osokoljeni golom u posljednjoj sekundi i kraj prvog produžetka dočekuju s +2. Kad su nakon minute i pol u drugom produžetku digli na +3, snage za povratak više nije bilo. Do kraja su Kaleb i Miličević smanjili na 30:31, imali smo čak i napad za poravnanje no lopta nije slušala Dominika Smojvera i Francuzi su mogli početi slaviti prolazak u polufinale. Hrvatsku sada očekuje borba za plasman od 5. do 9. mjesta, prvi protivnik bit će poraženi iz četvrtfinalnog susreta Danske i Švicarske.

HRVATSKA – FRANCUSKA  30:31 (11:10, 27:27, 28:30)
Mar del Plata, dvorana Once Unidos, gledatelja 400
Suci:  Michael Johansson i Jasmin Kliko (oba Švedska)

HRVATSKA: Ivić 9 (8+1), Ašanin 3 (3+0), Štembal, Buvinić 2, Mišković, Kaleb 5 (1), Smojver 1, Herceg 1, Senta, Sršen, Pavlović 4, Miličević 8, Šebetić 4, Mandalinić 5, Vidaček
izbornik: Silvio Ivandija

FRANCUSKA: Merceron 16 (16+0), Demaille, Boschi 10(1), Cramoisy, Causse 1, Tricaud, Bonilauri, Emonet, Minel, Descat 11(3), Ballet, Derot, Herrmann, Bataille 4, Gutfreund 4, Rondel 1
izbornik: Pascal Person

sedmerci: Hrvatska 1(1), Francuska 4(3)
isključenja: Hrvatska 8' (Šebetić 2+2, Senta, Miličević), Francuska 2' (Descat)

izvor: HRS

Mladi Slovenci su bez problema savladali Brazil 32:27 i za deveto mesto igraće sa Argentinom.