SP kadeta: Hrvatska bolja od Slovenije - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball SP kadeta: Hrvatska bolja od Slovenije

SP kadeta: Hrvatska bolja od Slovenije

Hrvatska mlađe juniorska reprezentacija (igrači rođen 1992. i mlađi) uspješno je započela nastup na Svjetskom prvenstvu u Argentini. Izabranici Silvija Ivandije u prvom su nastupu svladali vršnjake iz Slovenije 26:24 (12:10). Pobjeda je važna budući da u četvrtfinale prolaze najbolja 2 sastava iz svake skupine od 5. Prvu prednost na utakmici imali su Slovenci 9:7 u 18. minuti no naši okreću do kraja polivremena. Razdoblje dobre igre naših juniora nastavilo se i početkom drugog dijela, Luka Šebetić u 38. minuti prednost je povećao na +5, 17:12. U 45. smo još imali 20:15, a tada je uslijedilo razdoblje lošije igre, 10 minuta nismo zabili gol i Slovenci su poravnali na 20:20. No koncentracija se ipak vratila u završnici, Ante Kaleb s 2 gola i Luka Šebetić vraćaju prednost na +3 i donose prvu pobjedu našima na SP.

Izbornik Silvio Ivandija
: „Kad smo uhvatili krajem prvog dijela vodstvo, držali smo prednost gotovo cijelo drugo poluvrijeme, ali Slovenci su nas u završnici  uspjeli stići. No u prijelomnim trenucima povukao je Ante Kaleb koji je inače odigrao maestralno cijelu utakmicu i odveo nas do pobjede. Igrali smo dobro u obrani 5-1 s raspoloženim Ivićem na golu, no ipak se radilo o prvoj utakmici tako da vjerujem da su dečki sad osjetili atmosferu i da će već sutra protiv Švedske biti još bolje. Moram reći i da su Slovenci odigrali izvanrednu utakmicu, postigli su puno lijepih golova, no pokazali smo da smo ipak kvalitetniji. Sutra nas očekuju Šveđani, kiksali su sa Bahreinom u prvom nastupu, pa se sad moraju vaditi. No kao što sam rekao, sutra očekujem još bolju izvedbu svojih dečkiju i ne sumnjam u novi uspjeh.“

HRVATSKA – SLOVENIJA 26:24 (12:10)