SP U19: Mali Kauboji dominantni protiv Alžira - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball SP U19: Mali Kauboji dominantni protiv Alžira

SP U19: Mali Kauboji dominantni protiv Alžira

Pred 500-tinjak gledatelja u Areni Varaždin i službeno je otvoreno Svjetsko prvenstvo za mladiće do 19 godina. Tu je dužnost obavio dugogodišnji predsjednik IHF-a, dr. Hassan Moustafa, a publici su se obratili i predsjednik HRS-a g. Tomislav Grahovac te gradonačelnik grada Varaždina, g. Neven Bosilj. Po završetku kratke ceremonije, došlo je vrijeme da se mali Kauboji predstave domaćoj publici. I učinili su to sa stilom, uz potpunu dominaciju nad alžirskim kolegama koje su nadigrali rezultatom 42:19.

Hrvatski duo Glivetić-Bajan bio je nerješiva enigma za alžirsku selekciju u početnoj fazi utakmice. Obojica su u vrlo kratkom periodu postigla po četiri pogotka, čime su usmjerili utakmicu u željenom smjeru. Već početkom 10. minute alžirski je selektor pozvao svoje izabranike na minute predaha. Ali tu nevoljama njegova tima nije bio kraj. Uslijedila je (naizgled teška) ozljeda prvog kreatora igre Abdearoufa i nastavak hrvatske dominacije.

Semafor je pokazivao 19:27 kada su mali Kauboji po prvi puta dosegli dvocifrenu prednost koju su lakoćom održavali do kraja poluvremena. Da Alžir u prvome dijelu nije imao raspoloženog beka Adrija Zakariu, rezultat je po njegovu ekipu mogao bit ii značajno nepovoljniji od 19:6, koliko je pokazivalo stanje nakon 30 minuta igre.

Drugo poluvrijeme bilo je formalnost. Hrvatski selektor Ivanković odlučio je u potpunosti promiješati karte; gotovo nitko od startera više nije stupio na teren do kraja utakmice. Unatoč značajnim rotacijama, Alžir i dalje nije uspijevao parirati hrvatskim vršnjacima. U 46. minuti prednost domaćina turnira porasla je na 20 pogodaka (31:11) a vidno iscrpljena selekcija trenera Mohameda nastavila je tonuti i do kraja susreta.

Brojnim laganim pogodcima, prvenstveno preko desnog krila Tkaleca, mladi Kauboji su iz minute u minutu podizali svoju prednost te rutinski priveli susret u svoju korist. Varaždinskoj publici zahvalili su se na dolasku cepelinom u posljednjoj minuti utakmice, a vrlo visokom pobjedom rezultatom 42:19 također najavili da će imati još što za reći u nastavku natjecanja.

HRVATSKA: Herceg 6 obrana, Prpić 7 obrana; Glivetić 6, Bajan 6, Ivanišević 7, Molc 3, Čaprić 1, Zovak 3, Borovec 1, Bartolić 1, Jurić 2, Krupić, Tkalec 7, Krstić 3, Malinarich, Petrović 2
Selektor: Krešo Ivanković

ALŽIR: Salim, Sid Ali 2 orbane, Ahmed Rayane 2 obrane; Youcef 5, Mohamed A. 3, Abderaouf, Mohamed C., Ahmed, Wail, Islam, Abdelouahab 1, Taissir 1, Salah 2, Aimene, Marouane 2, Salim, Zakaria 5
Selektor: Oulmane Mohamed

Sedmerci: Hrvatska 3/4, Alžir 1/1

Isključenja: Hrvatska 6 minuta, Alžir 8 minuta

Kretanje rezultata: 3:0 (3’), 6:1 (7’), 10:1 (11’), 11:3 (15’), 15:5 (20’), 17:6 (24’), 19:6 (30’), 22:6 (34’), 25:9 (40’), 28:11 (43’), 31:11 (46’), 38:15 (55’), 42:19 (60’)

IGRAČ UTAKMICE: Vito Glivetić