Zagreb pao u Skoplju - Metalurg na "ziceru" u "Areni"! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zagreb pao u Skoplju – Metalurg na "ziceru" u "Areni"!

Zagreb pao u Skoplju – Metalurg na "ziceru" u "Areni"!

2 komentari

Odgovor na pitanje – Lino ili Linci, sačekaće sledeći vikend i "Zagrebačku Arenu", u koju skopski Metalurg stiže sa golom prednosti 19:18 (7:9) posle prvog okršaja sa šampionom Hrvatske u krcatom "Borisu Trajkovskom" (7000 gledalaca), a sve to u okviru TOP 16 faze EHF Lige šampiona! Čelična 6:0 odbrana Makedonaca, vođena dvojcem Kozlina – Jonovski, sa nadahnutim Stanićem na golu i kada je trebalo, raspucanim Mojsovskim (5) i Markovićem (7), sa osmim igračem – navijačima od kojih je sve "kuvalo" na i oko 40×20, slomila je sredinom drugog poluvremena, činilo se, nedodirljivi Zagreb. Kada jedna vrhunska ekipa, sa većim brojem vrhunskih individualaca, postigne samo jedan gol sa bekovskih pozicija u drugom poluvremenu (tek u 54. minutu – Špiler), onda sve što može da očekuje je poraz. Na sreću uplašenih bekova Zagreba (Kopljar 0/6, Balić 1/4, Valčići 1/4), on je minimalan, a Hrvati ostaju veliki favoriti za plasman u TOP 8.

METALURG – C.O ZAGREB 19:18 (7:9)
Skoplje
Hala – Boris Trajkovski
Gledalaca – 7000

METALURG: Stanić 13 odbrana i sedmerac (45%), Angelov jedan sedmerac, Marković 7(2)/14, Kozlina 1(1)/2, Levov 0/2, Manaskov 0/1, Alušovski 1/1, Naumovski 2/2, Mojsovski 5(2)/5, Mojsoski 1/1, Georgievski 1/1, Mirkulovski 1/3, Stojčevski 0/1

C.O ZAGREB: Šego 11 odbrana (39%), Pešić dva sedmerca i jedna odbrana, Valčić 1/3, J. Valčić 0/1, Marić 4/6, Kopljar 0/6, Balić 1/4, Špiler 2/4, Matulić 1/1, Štrlek 5(1)/5, Horvat 4(2)/7

KRETANJE REZULTATA: 1:0 (3.) 1:1 (7.) 3:2 (11.) 3:5 (18.) 4:7 (22.) 6:9 (27.) 7:10 (31.) 9:10 (37.) 10:12 (42.) 11:13 (45.) 15:13 (50.),  16:14 (51.) 16:16 (54.) 18:16 (55.) 18:17 (58.)

Isključenja: Metalurg 4 min (Marković x 2)  C.O Zagreb 10 min (Gojun x 2, T. Valčić, J.Valčić, Kopljar)

Sedmerci: 5(3)   / 5(3)

IGRAČ UTAKMICE: ŽARKO MARKOVIĆ (METALURG)

Počelo je šahovski, ona kako je Červar želeo, a Obrvan hteo da izbegne. Vrsni penaldžija, Zlatko Horvat, bacio je lob Darku Staniću, ali srpski reprezentativac se nije dao iznenaditi, "ubivši", čini se, samopouzdanje kapitenu Zagreba. Posle uvodnog pogotka Žarka Markovića, na prvi gol gostiju, čekalo se punih sedam minuta, kada je Tonči Valčić izjednačio. Skopljanci su diktirali tempo u prvih desetak minuta (3:2 – 10.), uspavljujući, sa dugim napadima, od čega gosti nisu mogli da se otrgnu, niti jednom kontrom.

Prvi zamor bekovske postave Metalurga, koristi Ivica Obrvan, ubacuje sveže Balića i Špilera, koji donose brzinu svom timu. Sa druge strane, videlo se da Červar nema adekvatne zamene za najbolje pojedince, ponajviše za Žarka Markovića, bez čijih pokušaja sa devet metara je Metalurg praktično ostao bez šuta spolja. U osam minuta koliko Skopljanci ostaju bez gola (3:2 – 4:5), Ivano Balić dovodi u vođstvo svoj tim (3:4), pa Zlaja Horvat koristi napad na neformiranu odbranu domaćih.

Metalurg ne koristi ni prednost igrača više. U prvom poluvremenu u šest minuta 6 na 5, rezultat je bio 1:1. Marin Šego skuplja plodove kvalitetne odbrane sa Gojunom i Kopljarom. Špiler "baca" bombu na Stanića, a "lake golove" postižu Matulić i Horvat (5:8 – 25.). Sve to vreme, jedini koji je to kako-tako pratio, bio je Žarko Marković. Pri kraju poluvremena, nadu Makedoncima su dali i Mojsovski, odnosno, Naumovski, pa se na odmor odlazi sa otvorenih – 7:9 za Zagreb.

———————————————

METALURG (šest minuta sa igračem više – 1:1, 1.pol  – u drugom poluvremenu za četiri minuta 2:0)
ZAGREB (bez šuta sa levog krila u prvom poluvremenu)
ZAGREB (Balić i Štrlek tek od 14. minuta)

METALURG (Prvi gol iz kontre u 48. minutu)
ZAGREB (jedan jedini gol sa beka u drugom poluvremenu, Špiler 53. minut)
– Od 28. do 45. minuta bez golova sa bekovskih pozicija

Prvi šut na utakmici sa levog krila, Zagrebu se desio u uvodnom napadu drugog poluvremena, kada Manuel Štrlek koristi igrača više i donosi novih +3 (7:10). Ipak, slično početku utakmice, agresivna i visoka odbrana Makedonaca, pravila je dosta problema Zagrepčanima. U seriju ulazi Darko Stanić, "hvata" Valčića, pa indisponiranog Kopljara. Ni Balić ne prilazi golu. Golovi padaju retko, svakih par minuta. U 40. minutu, Stanić "daje gas" domaćim navijačima, ali i svojoj ekipi. Prelazi na polovinu Zagreba, bodri svoje igrače, a odmah zatim, seče kontru Zagreba. To je bila inicijalna kapisla preokreta.

Poslednji put, Zagreb dolazi do +2 u 45. minutu (11:13) preko Marina Marića. Slede tri gola Metalurga u tri minuta. Mojsovski, Marković, pa Stevče Alušovski, koji iz kontre vodi svoj tim u prvo vođstvo (14:13 – 49.) posle uvodnih 3:2. Žarko Marković ne greši sa sedmerca za +2 – 15:13. Napad Zagreba, izgleda kao razbijena vojska, sve do brojčane prednosti posle isključenja Markovića. Sa 16:14, u dva minuta, Štrlek, pa Špiler (jedini gol sa beka u drugom poluvremenu) postižu golove za novi egal – 16:16 (54.).

Braća Mojsoski postižu dva gola, vode svoj tim na 18:16 u 55. minutu, što će se pokazati kao dovoljna zaliha za trijumf. Već u 56. minutu, Makedonci ne koriste napad za +3. Zagreb do kraja meča igra na krilima Manuela Štrleka. Hladnokrvno levo krilo se ne obazire, ni na Stanića, ni na publiku. U poslednji minut, Skopljanci ulaze sa 19:18 i ne koriste poslednji napad za +2…