Železničar moćan protiv Pazara  - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Železničar moćan protiv Pazara

Železničar moćan protiv Pazara

PIŠE: Kristina Krstić

Ekipa Železničara ubedljivo je savladala ekipu Novog Pazara u okviru četvrtog kola B grupe ARKUS lige sa 37:23 (16:12).

Više od pola sata čekalo se na početak meča u Čairu, a sve zbog administrativnih problema koje je imala ekipa Novog Pazar. Konačno u 19:05 minuta utakmica je počela, gosti su bolje ušli u meč, dok su sa druge strane domaći bili pomalo nervozni zbog čekanja. Sedam minuta igralo se gol za gol, a Pazar je bio u prednosti. Domaći su preuzeli vođstvo u osmom minutu, a nedugo zatim imali i +3(8:5), no to nije bilo nedostižno za Pazarce koji serijom od 3:0 izjednačavaju.  Nišlije su odgovorile na isti način i ponovo imale osetniju prednost, koju su do odlaska na odmor uvećale.

Pauza je više prijala Železničaru koji je zaigrao nadahnutije, poletnije i za osam minuta došao do dvocifrene prednosti 25:24.  Odbrana, na čelu sa Miroslavom Kocićem funkcionisala je dobro, dok su napad predvodili odlični Pavlović i Spasić. Seriju domaćih na kratko je prekinuo Rakić sa sedam metara, da bi Želja kasnije nastavio da rešeta mrežu protivnika. Do kraja meča Pazar je samo dva puta uspeo da dođe do jednocifrenog zaostatka. Najveću prednost domaći su stekli u 60. minutu, kada je Petar Petrović pogodio za +14 i stavio tačku na ovaj susert.

Nišlije je do pobede predvodio fantastični Aleksandar Pavlović koji se devet puta upisao u strelce i poneo priznanje igrača utakmice. U ekipi Novog Pazara sa sedam pogodaka istakao se Zlatko Rakić.

U narednom kolu Železničar će odmeriti snage sa ekipom Rudara u Kostolcu, dok Novi Pazar dočekuje kragujevački Radnički.

Železničar 1949 – Novi Pazar 37:23 (16:12)

Niš, Hala Čair;

Sudije: Bojan Blagojević, Branislav Đokić (Jagodina);

Isključenja: Železničar 1949 10 minuta, Novi Pazar 4 minuta;

Sedmerci: Železničar 1949 4(3), Novi Pazar 5 (4);

Železničar: Matović, Bojan Radivojević 2, Arizanović 1, Stanojević 2, Petrović 1, Boris Radivojević 3, Milosavljević, Anđelković 2, Spasić 6 (1), Stojanović 3, Jestrović 3, Egić 2, Antić 3, Trkulja, Pavlović 9 (2), Kocić;

Novi Pazar: Gudžević, Mujčinović 1, Radisavljević 2, Stojanović 7, Arifović, Seferović, Dimitrijević 3, Brunčević, Mekić, Međedović 1, Rakić 7(4), Hakić, Hadžović 1, Raković, Ferhatović, Badić 1.