Želja na korak od titule, SEHA u Čairu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Želja na korak od titule, SEHA u Čairu!

Želja na korak od titule, SEHA u Čairu!

U punoj hali Čair igrači Železničara savladali su novosadsku Vojvodinu sa 21:15 (9:7) i tako se vratili na prvo mesto. Ovom pobedom Nišlije su obezbedile učešće u SEHA ligi naredne sezone i titula je na vidiku, ali im je za to potreban pozitivan rezultat protiv Metaloplastike u poslednjem kolu.

Domaći su dobro ušli u meč i posle šest minuta vodili sa 3:0, usledio je tajm-aut gostiju, koji je urodio plodom. Želja je „zaradio“ dva isključenja, a Novosađani to iskoristili i uhavatili priključak. Do sredine prvog dela igralo se gol za gol, a onda su gosti prvi i jedini put ma meču vodili 5:4 (16. minut). Niški tim je ubrzo vratio vođstvo, a u 23. minutu došao do +2.

Vojvodina je zatim imala priliku da se sa sedam metara vrati u meč, ali je na golu domaćih odličan bio Gemaljević koji je oba puta uspešno intervenisao. Sve to dodatno je dalo krila momcima u plavim dresovima koji su na zasluženi odmor otišli sa dva gola prednosti. Već na startu drugog dela isključen je Krsmančić, to je goste vratilo u meč, te se opet igralo gol za gol. Za devet minuta igre Želja je napravio seriju od 6:2 i došao do velikih +4 (15:14). Pogađali su gol Verkića raspoloženi Stanojević, Sretenović i Jevtić, i tako doveli atmosferu u niškoj dvorani do usijanja. U nastavku su gostima, u dva minuta, dosuđena dva sedmerca, koje je Grazdanić iskoristio i smanjio zaostatak (15:13).

Ipak to je bilo sve što su Novosađani uspeli da urade pošto do kraja nisu uspeli da zaostatak spuste ispod dva gola. Odličnu igru u napadu, za razliku od prvog dela, sada je ispratio i napad. Raspoloženoj bekovskoj liniji priključio se i Đukić sa krila. Iako je vidno povređen, on je postigao dva gola, dobio ovacije i sa bolnom grimasom na licu napustio teren. Domaći su u 56. minuutu vodili sa 20:15 i pitanje pobednika više nije bilo dovođeno u pitanje. Tačku na meč i istorijsku pobedu stavio je iskusni Žarko Petković pogotkom u poslednjim momentima utakmice. U poslednjem kolu plej-ofa Želja gostuje Metaloplastici u Šapcu, dok Vojvodina dočekuje Partizan.

Crno-beli su na Banjici savladali Dinamo 33:32 (16:14), i tako ostali u igri ne samo za SEHA ligu, već i za titulu. Partizan ima 12 bodova koliko i Vojvodina, ali Novosađanima je dovoljan i bod u poslednjem kolu, pošto su u prvom delu pobedili Partizan na Banjici. Dinamo je ovim porazom ispao iz kombinacije za SEHA ligu.

U polsednjem meču pretposlednjeg kola, Crvena zvezda dočekuje Metaloplastiku.

Sedmerci: Železničar 3(2), Vojvodina 7(4);

Isključenja: Železničar 8, Vojvodina 4 minuta.

ŽELEZNIČAR: Lazić, Živković 1(1), Milovanović 1, Potkonjak, Sretenović 5, Mađar, Krsmančić 1, Gemaljević 3 sedmerca, Stanojević 6(1), Zlatanović 13 odbrana, Spasić, Jevtić 2, Petković 1, Mirić, Đukić 3, Vučković 1.

VOJVODINA: Simović, Čagalj, Milašević, Perović, Stojanović, Nadoveza, Vučković, Ratković 2, Trifković 1, Tomić 5, Stanković, Nikolić 1, Verkić 7 odbrana, Bojanić, Grozdanić 6(4), Radović.

Tekst: KRISTINA KRSTIĆ