Naslovna Balkan Želja sa „+2“ pred revanš, upisana 30. pobeda u Evropi

Želja sa „+2“ pred revanš, upisana 30. pobeda u Evropi

Uroš Samardžić

PIŠE: Kristina Krstić

Igrači Železničara slavili su u 1/16 finala EHF Kup protiv ekipe Karvine rezultatom 30:28 (15:15). Bila je ovo jubilarna 30. pobeda niškog tima u Evropi.

Česi su od starta meča imali prednost koja nikada nije bila veća od jednog gola. Pokušavali su domaći da povedu, ali je golman gostiju Marjanović prvo skinuo zicer Stanojević, pa Milovanoviću. Promašaji u napadu, na sreću brojne publike u Čairu, nisu uticali na odbranu. Tako je na golu Želje blistao kapiten Kocić. Sa dve izvanredne odbrane u 10 minutu, Kocić je sprečio protivnika da dođe do +2. U nastavku je Marjanović odbranio sedmerac Spasiću, ali je na sreću neprecizan bio i Zbranek. Iz dobre odbrane konačno je proistekao i dobar napad. Domaći su posle 14. minuta poveli zahvaljujući bekovima Aleksandru Stojanovića i Nemanji Milovanoviću pogađali mrežu rivala. Vođstvo niškog tima nateralo je trenera gostiju da uzme tajm-aut, koji nije mnogo urodio plodom. Gosti su u tim momentima igrali sa sedam igrača u polju, što je ostavljalo prostora izabranicima Đorđa Teodorovića da u više navrata šutiraju na prazan gol. Ali realizacije nije bilo. No i pored toga, posle odlične serije, Nišlije su u 19. minutu vodile sa 12:8. Posle dva pogotka Karvine, Teodorović je pozvao svoje momke na odmor, posle čega je sve ostalo isto. Česi su bili precizni još dva puta za 12:12.  Niški tim je zatim napravio seriju od 3:0 i ponovo poveo 15:12. Gostujući igrači odgovorili su na isti način pa se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom.

U nastavku meča ponovo je viđena igra „mačke i miša“. Želja je vodio, a gosti jurili prednost  i u više navrata uspevali samo da izjednače.  Standarno dobar bio je Kocić koji je neutralisao šuteve protivnika. Dobri su bili bekovi, a proradio je i Vladmiri Jevtić koji je bio precizan, kada je bilo najpotrebnije i uz to animirao pomalo uspavanu publiku. Poslednje izjenačenje viđeno je u 52. minutu (25:25), a domaći su uspeli da šest minuta kasnije ponovo povedu sa četiri gola 30:26. Gosti su na kraju iapk stigli do samo dva gola deficina pred revanš.

Ženezničar su do pobede predvodili Milovananović sa devet i Stojanović sa sedam golova, dok jena golu domaćina odličan bio Miroslav Kocić sa 16 odbrana. U gostujućem timu sedmostruki strelac bio je Marek Monczka, a zapaženo veče imao je i srpski internacionalac Nemanja Marjanović, koji je 14 puta uspešno intervenisao.

Železničar – Karvina 30:28 (15:15)

Hala: Čair, Niš;

Sudije: Anton Antašev/Denis Musatov (Rusija)

Isključenja: Železničar 4 minuta, Karvina 8 minuta

Sedmerci: Železničar 4 (1) Karvina 4 (3)

Železničar: Matović 1 sedmerac, Bojan Radivojević, N. Milovanović 9, Stanojević 3, Petrović, Boris Radivojević, M. Milosavljević 3, Stošić, Spasić 3  (1), A. Stojanović 7, Jevtić 4, Cvetković, Potonjak, D. Stojanović, Pavlović 1, Kocić 15 odbrana + sedmerac;

Karvina: Mokros, Bruna 4, Monczka 7 (2), Gromyko 1, Placek, Chudoba 3(1), Marjanović 12 odbrana + 2 sedmerca, Uzek 4, Solak 1, Skalicki 2, Nantl, Zbranek 2, Nedoma 3, Chosik 1.