„Želja“ savladao Veliku Britaniju - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „Želja“ savladao Veliku Britaniju

„Želja“ savladao Veliku Britaniju

vbU prijateljskoj utakmici odigranoj u Nišu, rukometaši Železničara pobedili su selekciju Velike Britanije sa 32:29 (16:17). Kod domaćih, Bojan Brnjas i Vladimir Đurić upisali su po 7 golova. Kod gostiju, Chris McDermott i Mark Hawkins postigli su po 6 golova.
Velikoj Britaniji je ovo druga utakmica u okviru priprema za Olimpijske igre koje se održavaju u Londonu, dok „Želju“ očekuje duel sa Obilićem u poslednjem kolu Super lige.

RK ŽELEZNIČAR – VELIKA BRITANIJA 32:29 (16:17)
Hala „Čair“ – Niš. Gledalaca: 650.
Sedmerci: Železničar 3/3. Velika Britanija 1/1.
Isključenja: Železničar 6, Velika Britanija 6 minuta

Železničar: Ćućuz 16 odbrana, Brnjas 7, Đurić 7/1, Đukić 3/1, Jovanović S. 3, Basarić 1, Mađar 1, Veljković 1/1, Stanković 3, Vasiljević 4, Dolić 1, Stanić 1.

Velika Britanija: Parker 4 odbrana, White 5 odbrana, Satchwell 4 odbrana, Larsson 1, Prieto 1, Hawkins 6, Williams 3, McDermott 6, Murray 4, Mohr 3/1, Vincent 3, Harrington 1, Tahraoui 1.

Rukometaši Železničara sasvim zasluženo su ostvarili pobedu u veoma zanimljivoj utakmici. Prvo gol na utakmici postižu Britanci preko Larssona. Domaći igrači brzo su uhvatili zalet i do 10. minuta vodili sa 6:4. Brnjas, Đurić i Stefan Jovanović bili su raspoloženi u napadu, pa je „Želja“ poveo i sa 9:4. Razigrali su se i gosti, a posebno su se istakli McDermott i Hawkins, pa je rezultat u 21. minutu bio izjednačen (11:11). Rezultatska klackalica trajala je sve do poslednjih minuta prvog dela meča, kada Mohr i Vincent donose Velikoj Britaniji prednost od 16:17.

I nastavak je doneo neizvesnost, a Britanci u 34. minutu prvi put dolaze do dva gola prednosti (18:20). Stečenu prednost gostujući igrači čuvali su do 43. minuta, kada Đurić izjednačava, a potom Mađar pogađa za prednost „Želje“ od 25:24. To je bilo i sve što su Britanci uspeli da učine na utakmici. Kada je u 51. minutu domaći tim stekao četiri golova prednosti (29:25), pitanje pobednika ubrzo je bilo rešeno.

Dragan Đukić, selektor Velike Britanije nije bio na ovoj pripremnoj utakmici u Nišu.