Zrenjaninke posle 20 godina u eliti - Čaušević: Nastavljamo u istom ritmu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zrenjaninke posle 20 godina u eliti – Čaušević: Nastavljamo u istom ritmu

Zrenjaninke posle 20 godina u eliti – Čaušević: Nastavljamo u istom ritmu

Rukometašice Proletera iz Zrenjanina se nakon 20 godina ponovo nalaze u elitnom društvu.  U poslednjem kolu Mini lige koja je ujedno bila i baraž za popunu Super lige, Zrenjaninke su u popularnom Medisonu potpuno zasluženo savladale ekipu Sloge iz Petrovca na Mlavi rezultatom 25-24 (17-12). Pored Proletera plasman u elitu obezbedile su rukometašice Medicinara iz Šabca.

Zrenjanin; Hala Medison;

Gledalaca 400; Sudije: Antić, Jakovljević (obe Beograd)

Sedmerci: Proleter 2/3, Sloga 3/3.

Isključenja; Proleter 6 min, Sloga 4 min. Crveni kartoni: Rajković (Proleter) i Končar (Sloga) 59. minut

Proleter Superprotein:  Brankovan, Vuković, Čaušević 2, Tubić, Milanović, Išpanović 4, Četić 14 (2), T.Savković 3, Tot, Mesaroš, Jovica 1, M.Savković 1, Rajković, Novakovic, Dabić. Trener: Dragan Lazarov

Sloga:  Bogojević 3, Jovanović 4, Savić, Orlović, Uskoković, Končar 8, Mladenović, Vranić 1, A.Aleksić, Ilić, D.Aleksić 7, Todorović 1, Simeonović, Vučković, Milošević. Trener: Srdjan Ilić.

Iako rezultat ne govori tako, ovo je bila rutniska pobeda domaćina. U nekoliko navrata rezultatska prednost je iznosila 5 golova, 17-12 poluvreme i 23-18 49. minut  ali gošće iz Petrovca na Mlavi su uspevale samo da umanje prednost. Poslednjih 10 minuta su smanjile na minus dva tri gola, da bi se u poslednji minut ušlo sa samo jednim golom prednosti za domaće 25-24. Uz povećanje tenzija i nervoze u tim momentima, i uz dva crvena kartona po jednoj igračici iz obe ekipe, meč je završen nakon poslednjeg napada gošći koji im ipak nije doneo izjednačenje. Sudije su odsvirale kraj a slavlje Zrenjaninki  na terenu je moglo da počne.

Izjave nakon meča:

Dijana Četić – Proleter: “ Zahvalila bih se  sjajnoj publici koja je došla da nas podrži u ovolikom broju. Čestitam svojim saigračicama na uloženom trudu ne samo danas, već tokom čitave sezone koji nam je doneo najbolji mogući uspeh a to je plasman u Super ligu. Ovo je jako mlada ekipa, igrale smo pod velikim pritiskom ali uspele smo da ostvarimo ono što smo zacrtale.”

Dea Aleksić – Sloga: “ Čestitam Proleteru na plasman u elitu. Mi smo dale sve od sebe da pobedimo večeras, ali nismo uspele.  Odigrale smo početak utakmice malo stegnuto, tek na kraju smo pokazale šta sve možemo.”

Dragan Lazarov – trener Proletera: “Prvenstveno bih hteo da se zahvalim svojim igračicama što su me iztrpele ovih godinu ipo dana koliko radimo zajedno, sve što sam zahtevao od njih složilo se kako treba.  Posle kraćeg odmora koji sledi  nastavljamo sa radom, jer ova utakmica je za nas samo uvod u sledeću sezonu.”

Srdjan Ilić – trener Sloge: „Čestitam kolegi Lazarovu na plasmanu u super ligu. Mi smo se potajno nadali da ćemo možda uzeti bod ili dva i da nekim slučajem ostvarimo plamsna u elitu, ali Proleter je pobedio i želim im puno sreće sledeće sezone, a nama preostaje da sačekamo neku drugu priliku“

Zlatko Čaušević – rukovodilac ekipe Proletera: “Ovaj plasman u društvo najboljih i nije neko veliko iznenadjenje ako  se gleda situacija od pre mesec dana. Ono što bih napomenuo je da smo mi u naše ligaško takmičenje ušli totalno neopterećeno, i u tom momentu nismo ni verovali u naše mogućnosti. Kako je vreme odmicalo tako smo mi uvideli da imamo neki odredjeni kvalitet koji je bio utemeljen u jakom treningu na koji su devojke dolazile u jednom neverovatnom procentu, gotovo ni jedna rukometašica nije odsustovala sa treninga. Pogotovo ako se zna u kakvim teškim uslovima smo mi radili svih ovih meseci. Ovim uspehom nadam se da smo konačno došli u žižu javnosti, publike je sve više i više i nadam se da ćemo nastaviti u ovom ritmu i dalje.”

Koliko su devojke fizički dobro pripremljene najbolje govori izjava Dijane Četić  5 minuta nakon utakmice kada je poskakujući  rekla: „ Hej, pa ja bih mogla još jednu utakmicu da odigram sad”.

TEKST: RADIVOJE KOSNIĆ