Zvezda izašla iz krize preko PKB-a - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zvezda izašla iz krize preko PKB-a

Zvezda izašla iz krize preko PKB-a

Rukometaši Crvene zvezde, odigrali su prvu "pravu" utakmicu od početka sezone, ubedljivo savladavši PKB 26:17 (12:11) u zaostalom meču četvrtog kola Super lige. Konačno kompletnom sastavu, ako se izuzmu povrede, ton je davao odlični Kosanović na golu sa 19 odbrana, a Blečić, Nadoveza i penaldžija Živković sa po četiri pogotka, bili su najefikasniji. PKB je dobro otvorio meč, držao se prvih 30 minuta, ali su crveno-beli pokazali kvalitet više u nastavku i zasluženo došli do ubedljive pobede.

CRVENA ZVEZDA 26 (12) PKB 17 (11)
Beograd – Dvorana: Šumice. Gledalaca: 200. Sudije: Cvetićanin i Stanković (Beograd). Sedmerci: Crvena zvezda 4 (4), PKB 3 (3). Iskljuljenja: Crvena zvezda 10, PKB 14 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Živković 4 (4), Milošević, Pucelj 3, Pantelić 1, Nadoveza 4, Šćepanović, Pavić 3, Kosanović (19 odbrana), Pušica, Jeraj, Šljivančanin 1, Ćirić 2, Dokić 3, Blečić 4, Anđelić, Sudžum 1.
PKB: Zdravković, Pilipović 7 (3), Živkoić, Ognjanović, B. Todorović 1, Mihailović 2, Ostojoć, Alčaković 2, Radovanović (3 odbrane), Petrović, D. Todorović, Andrejević, Pavlović 3, Marinković, Simić (4 odbrane), Beirović 2.
Igrač utakmice: Milan Kosanović (Crvena zvezda).
Semafor: 2:4 (6), 6:9 (14), 11:11 (21), 17:12 (37), 21:15 (45), 22:17 (54).