Zvezda pala u "Čairu"! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zvezda pala u "Čairu"!

Zvezda pala u "Čairu"!

Rukometaši Naisusa savladali su Crvenu zvezdu 33:28(16:12) u poslednjem meču 19. kola Super lige, nanevši joj tako drugi ovosezonski poraz.  Kod domaćih rukometaša golman Kocić je sakupio 15 odbrana, a napad su predvodili Živković sa 9 golova i Đurić sa 8 golova. Kod Crvene Zvezde najzapaženiji je bio Tomić sa 6 golova.

Utakmica je počela sa dosta agresivnosti, pa je prvo isključenje viđeno već u prvom minutu, a zaradio ga je igrač Zvezde, Vujović. Domaći tim je prvi poveo, a sve što je Zvezda uspela da uradi je samo da u jednom navratu izjednači na 2:2. Boljom igrom u odbrani i atraktivnijim napadima, rezultat je išao u korist niškog tima. Prvu osetniju prednost Naisus je stekao u 14 minutu, 8:4. Zvezdini rukometaši su uspevali da smanje prednost protivnika, ali nisu imali snage i da preokrenu rezultat. Đurić i Živković su maestralno odigrali u napadu, dok je Kocić „skinuo“ nekoliko važnih lopti. Sa druge strane, Zvezda je načinila veliki broj promašaja, pre svega sa linije od sedam metara i u nekim bitnim momentima napravila tehničke greške, a jedino je Tomić uspevao da nađe put do mreže domaćih. Kolektivna igra Nišlija doprinela je da njihova prednost ne bude ugrožena, iako su u nekoliko navrata pogrešili prilikom kontranapada, i na poluvremenu se otišlo sa rezultatom 16:12.

naisus zvezdaI u nastavku je viđena divovska borba i jedne i druge ekipe. Nišlije su i dalje imale prednost na svojoj strani, dok su rukometaši Zvezde bili pod stalnim pritiskom stizanja rezultata. Koliko god da su gosti igrali bolje, toliko je domaći sastav podigao svoj ritam igre za stepen više i po prvi put u 34 minutu stižu do pet golova prednosti. Zvezda je uspevala da veže dva do tri gola zaredom, ali i dalje nisu imali pravu ideju za preokret rezultata. Bekovi Naisusa se i na ovoj utakmici podneli najveći teret u napadu, postigavši 26 od 33 golova i promenom sa 6-0 na agresivnu 4-2 odbranu, Zvezda nije uspela da ih neutrališe, već su dozvolili da se krilni igrači niške ekipe razigraju. Igrači Zvezde su i dalje promašivali kada su najmanje trebali, pa je prednost Naisusa konstantno rasla. Najveću prednost Naisus je imao u 51 minutu od 29:20, kada je na neki način i bilo rešeno pitanje pobedinka. Borba na terenu je viđena do poslednjeg sudijskog zvižduka i ekipa Naisusa je do kraja rutinski privela meč kraju, upisavši važnu pobedu od 33:28.

RK NAISUS – RK CRVENA ZVEZDA ALUMIL 33:28 (16:12)
Hala Čair
Gledalaca 2000

NAISUS: Kocić 15 odbrana, Petković 6, Milosavljević 1, Denić 4, Bajin 2, Dolić 3, Živković 9/2, Đurić 8.

Sedmerci: 3/2.
Isključenja: 14 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Perišić 6 odbrana+sedmerac, Ljubišić 10 odbrana, Nenadić 1, Ćorović 3, Perović 4, Vujović 1, Tomić 6/1, Leković 4/1, Milošević 3, Sladić 2, Zelenović 4.

Sedmerci: 5/2.
Isključenja: 10 minuta.

U drugom meču dana, Radnički i Metaloplastika podelili su bodove, 21:21. Ostali mečevi igrani su u SUBOTU.