Zvezda teškom mukom do boda u Nišu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zvezda teškom mukom do boda u Nišu

Zvezda teškom mukom do boda u Nišu

2 komentari

cRukometaši Železničara i Crvene zvezde remizirali su 34:34 (12:17) u 13. kolu Super lige. U niškom timu Milan Ćućuz je sakupio 14 odbrana, a Ivan Veljković 10 golova. U gostujućem timu, Milan Kosanović je sakupio 15 odbrana, a Dokić i Sudžum po 6 golova.

RK Železničar Niš – RK Crvena zvezda 34:34 (12:17)
Hala: Mika Antić. Gledalaca: 1000.
Sudije: Kosanović – Nikolić (Pančevo)
Sedmerci: Železničar 6/5, Crvena zvezda 5/3.
Isključenja: Železničar 14, Crvena zvezda 6 minuta.

ŽELEZNIČAR: Ćućuz 12 odbrana + 2 sedmerca, Đurić 7, Vasiljević 3, Anđelić 2, Veljković 10/5, Stanković 3, Brnjas 6, Stanić 2.

C.ZVEZDA: Kosanović 14 odbrana + sedmerac, Živković 4/1, Milošević 1, Šćepanović 1, Pavić 4, Pušica 1, Šljivančanin 3, Ćirić 3, Dokić 6/2, Blečić 5, Sudžum 6.

Kapaciteti hale „Mika Antić“ bili su nedovoljni da prime sve one koji su želeli da vide izvanrednu rukometnu predstavu. Nije bilo mesta ni igla da padne, pa je publika svih 60. minuta ostala na nogama. Odličnu atmosferu napravili su navijači crveno-belih, ali je tu atmosferu kvarila bakljada, ubacivanje petardi i raznih predmeta u teren, ali sem pauza od nekoliko minuta, ni delegat ni sudije utakmicu nisu prekidale.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku ekipe iz Beograda. Domaći sastav parirao im je samo do 7. minuta i rezultata 3:3. Crveno-beli zatim prave seriju i stiču prednost od tri pogotka. Nišlije su konstantno jurile prednost, dok je Zvezda na krilima navijača igrala poletno i na odmor otišla sa pet golova prednosti.

z

Drugo poluvreme kasnilo je skoro petnaestak minuta, nemoguće je bilo igrati zbog dima koji je ispunio halu. U nastavku „Želja“ je zaigrao mnogo bolje, koncentrisanije u napadu i čvršće u odbrani. Zahvaljujući takvom igrom, već u 26. minutu domaći dolaze do izjednačenja od 18:18, a zatim i do vođstva od 20:19. Ćućuz je briljirao na golu, za golove su bili zaduženi kapiten Đurić, Brnjas i Veljković, i prednost je porasla na 23:20.

Crveno-beli uspeli su da konsoliduju redove i stignu na gol minusa u 46. minutu (25:24), ali su Nišlije odličnim napadima ponovo napravili seriju i poveli sa 28:24. Zvezda koristi igrača više i devet minuta pre kraja utakmice, preko Dokića i Sudžuma stiže na dva gola zaostatka (29:27). U 53. minutu, Železničar ponovo stiže do vođstva od plus četiri, 32:28, ali i propušta prilike da to vođstvo i uveća.

Zvezda opet koristi igrača više na terenu i dolazi na 32:31, četiri minuta pre kraja. Poslednji pogotak za domaće postiže Vasiljević u 58. minutu, isti igrač imao je šansu da postigne gol za pobedu, ali je njegov šut nije završio u mreži. Bod Zvezdi u poslednjem minutu donosi Dokić iz sedmerca.