Zvezdi pobeda u "večitom derbiju"! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zvezdi pobeda u "večitom derbiju"!

Zvezdi pobeda u "večitom derbiju"!

Rukometaši Crvene Zvezde, lakše nego što se očekivalo, savladali su večitog rivala Partizan DO 33:29 (16:11), na otvaranju drugog dela sezone. U prepunim "Šumicama", u koje smo jedva i ušli, budući da je hala zaključana na 10 minuta pre kraja, kada je par stotina navijača ostalo izvan dvorane, crveno-beli su dominirali tokom čitavog meča i zasluženo došli do bodova, koji ih ostavljaju u šampionskoj trci sa Kolubarom.  Najefikasniji u redovima pobednika bili su Ćorović sa šest Milošević sa pet, dok je kod Partizana, jedini konkretan u napadu na agresivnu odbranu pobednika, bio Dušan Beočanin sa šest golova.

Nošena bodrenjem sa tribina najvatrenijih navijača, od kojih su se ostali gledaoci morali skloniti prekoputa, kako ne bi gledali meč stojeći, rukometaši Crvene zvezde su posle početnih 3:3 u 11. minutu već došli do 6:3, preko raspoloženih "motora", Ćorovića i Tomića. Loš napad Partizana, spor i neorganizovan, osim Beočanina, bez prave opasnosti po gol Ljubišića, nije mogao da vrati goste iz Humske u igru. Loš učinak Stankovića i Marjanca, pokušali su da poprave Abutović, pa Lazić, ali nije išlo. Zelenovića i Vujovića, zamenili su Popović i Nenadić, koji su dali nov polet Zvezdi za vođstvo od 11:6, 12:7, a i na poluvreme se otišlo sa tim odnosom – 16:11.

Drugo poluvreme počelo je golovima Kladarina i Dimitrijevića za 18:15, što je podgrejalo nadu aktuelnom šampionu. Žestoka reakcija sportskog direktora crveno-belih, Nenada Peruničića na jednu odluku sudijskog para Stojković-Nikolić, uzburkava stvari na terenu, ali i budi igrače njegove ekipe. Opet je Partizan nemoćan u napadu. U narednih desetak minuta, ređaju se promašaji, pre svih Abutovića, a Zvezda sa tri gola Vujovića, pa dva Lekovića pravi velikih +8, 26:18, kada Bošković traži tajm-aut. Partizan se ne predaje i pored velikog vođstva lidera na tabeli. Konačno, Abutović nalazi put do mreže, pomažu mu Beočanin i Kostadinović, pa se razlika smanjuje iz minuta u minut. Ipak, pobeda Zvezde nije ni jednog trenutka došla u pitanje. Sa dve kontre, Nemanja Cvetinović, razrešava sve dileme za konačnih – 33:29.

Crvena zvezda Alumil – Partizan DO 33:29 (16:11)
Beograd – Dvorana "Šumice"
Gledalaca – 1500
Sudije – Stojković i Nikolić8
Crvena zvezda: Ljubišić devet odbrana, Perišić tri odbrane, Milošević 5(3)/9, Vujović 3/5, Nenadić 3/8, Ćorović 6/11, Zelenović 1/3, Tomić 3/4, Perović 3/3, Cvetinović 2/2, Popović 3/3, Leković 4/6.
Partizan: Abadžić 12 odbrana, Kladarin 5(1)/5, Beočanin 6/12, Dimitrijević 1/4, Marjanac 1/3, Stanković 1/6, Kostadinović 4/8, Pilipović 3/4, Lazović 4/7, Abutović 2/5, Ljubenović jedan sedmerac, Lazić 1/1, Babić 0/1.