Rnić spasao Srbiju poraza od Rumuna - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Rnić spasao Srbiju poraza od Rumuna

Rnić spasao Srbiju poraza od Rumuna

U prvoj pripremnoj utakmici za EURO 2016 u Poljskoj, reprezentacija Srbije je remizirala na Banjici sa Rumunijom 30:30 (13:17). „Orlovi“ su znatno bolje odigrali drugo poluvreme, u kojem je bekovska trojka Šešum – Zelenović – Rnić dosta solidno delovala, ali ni to ne bi bilo dovoljno za izbegavanje poraza da Momir Rnić nije pogodio pet sekundi pre kraja. Srbija je nastupila bez Petra Nenadića, koji nije uspeo da se priključi ekipi na vreme zbog kasnijeg sletanja aviona usled problema sa maglom, kao i bez Darka Stanića i Uroša Elezovića, koji tek treba da stignu iz Katara.

SRBIJA – RUMUNIJA 30:30 (13:17)
SC Voždovac na Banjici
SRBIJA: Đukanović pet odbrana, Marjanac, Mladenović, Pušica, Šešum 3, Nikčević 1(1), Đukić 6, Bošković, Ilić 3, Rnić 8, Beljanski, Zelenović 6, Abutović, Marsenić 1, Orbović 2, Stanković
RUMUNIJA: Janku dve odbrane, Bera 5, Močanu 3, Ramba 2, Gavriloaja 1, Irimus deset odbrana, Đonea 5(2), Rakotea, Janku 1, Fenići 5, Novank 1, Šepregi 6(1), Stavrositu, Grigoras 1
SEMAFOR: 1:4 (7.) 5:5 (12.) 7:10 (18.) 10:14 (23.) 11:16 (27.) 13:18 (32.) 17:18 (37.) 19:21 (42.) 22:22 (45.) 26:25 (51.) 28:29 (57.) 28:30 (58.)

Lošu odbranu, loš učinak golmana i veliki broj promašenih zicera srpskog tima, gosti su iskoristili da do odmora steknu zalihu od 17:13. I ovoga puta je Srbija loše ušla u utakmicu, dozvolila rivalu da povede sa 4:1, ali je Darko Đukić povezao nekoliko uspešnih šuteva posle par uzastopnih promašaja, pa su momci Dejana Perića izjednačili na 5:5.

Ipak, Rumuni su, predvođeni veoma raspoloženim Irimušom na golu lako povratili zalihu. Dirigenti u napadu bili su Čepregi i Fenići, čijim golom je prednost narasla na 14:10, a posle prvenca pivotmena Novaka, na maksimalnih 16:11.  Ni Đukanović ni Marjanac, koji ga je zamenio sredinom prvog dela, nisu imali rešenja za šuteve spolja.

Srbija je mnogo više problema imala u kontinuiteti realizacije nego u organizaciji napada, uz na momente dobre role Rnića i Orbovića. Selektor Perić je svim igračima pružio šansu već u prvih 30 minuta, dok je Ajhan Omer minimalno menjalo postavu.

Drugo poluvreme je počelo promašenim sedmercem Nikčevića i novim pogodkom Fenićija, ali je Srbija dobro odigrala narednih par minuta u oba pravca i stigla na dva gola zaostatka. Nakon dva kontra napada, rezultat je golovima Đukića i Zelenovića smanjen na 21:20. Sjajnim utrčavanjem sa igračem manje, Đukić je doneo i izjednačenje na 22:22. Zelenović je održavao egal, a Nemanja Ilić doneo prvo vođstvo domaćinu na meču, 26:25 u 51. minutu. Isti igrač je propustio lepu priliku da duplira tu prednost, što je Daniel Bera kaznio za 27:27. Ponovo je Ilić bio u glavnoj ulozi, vrativši prednost zahvaljujući svojoj snalažljivosti, da bi Ionea iskoristio sedmerac za novo poravnanje. Ilić nije uspeo da prevari rezervnog golmana Jakua sa istog odstojanja, a Krikiotui je to brzo iskoristio da vrati prednost Rumuniji – 28:29, a nešto kasnije da pogodi i za 28:30, na dva minuta pre kraja.

Rnić je sedmim golom vratio nadu svojoj reprezentaciji, ali je ubrzo potom napravio probijanje u polukontri za izjednačenje. Rumuni nisu pametno odigrali napad za pobedu, a Srbija je iskoristila preostalih 20 sekundi. Šešum je lepo napao u slabiju stranu, a Rnić iskoristio prostor da brzo šutira i donese Srbiji remi.

Upravo je Momir Rnić bio najefikasniji igrač utakmice sa osam golova. Jedan manje postigao je Darko Đukić, a sa pet pogodaka, istakao se i Nemanja Zelenović. Na drugoj strani, Čepregi je sedam puta bio precizan, Iona i Bera po pet.