7+2! Islanđani na portugalski pogon izvukli remi protiv "orlića" - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa 7+2! Islanđani na portugalski pogon izvukli remi protiv „orlića“

7+2! Islanđani na portugalski pogon izvukli remi protiv „orlića“

Nisu velike šanse davane srpskoj generaciji 2002 na otvaranju Evropskog prvenstva u Portugalu protiv razgoropađenog Islanda, ali je generacija predvođena Stefanom Dodićem i Milošem Kosom odigrala kao u transu drugo poluvreme protiv „ribara“ i samo zahvaljujući domaćem sudijskom paru braći Akoto ostala bez oba boda. Na kraju, 28:28 (15:18), iako su „orlići“ pet minuta pre kraja bili na 28:25…

Neuravnotežen sudijski kriterijum učinio je da veći deo drugog dela tim Đorđa Teodorovića odigra sa igračem manje što rival nije iskoristio da stekne preimućstvo. Razbranio se Mrdović, koji je sa 12 odbrana u paru sa Zekićem ostavio u senci (ukupno 17) kvalitetne islandske čuvare mreže.

Stefan Dodić je bio najefikasniji sa sedam, ispred Miloša Kosa sa pet pogodaka. Sa 16 minuta isključenja, odnosno, dva crvena kartona Stamenkovića i Stanisavljevića, nije bilo snage za završni udarac…

U prvom meču u grupi Nemačka je lako savladala Italiju 35:26.