AEK prekinuo pobednički niz Eurofarm Pelistera - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa AEK prekinuo pobednički niz Eurofarm Pelistera

AEK prekinuo pobednički niz Eurofarm Pelistera

Niz od 11 uzastopnih pobeda Eurofarm Pelistera tokom pripremnog perioda prekinut je u Atini, i to u finalu prijateljskog turnira, u kojem je domaći AEK slavio nad izabranicima Željka Babića 31:29 (17:12).

Prethodnu su „Zeleni“ ubedljivo pobedili Anortozis i Diomidis, ali je prvak grčke bio bolji u bprbi za trofej. Da će tako biti dalo se nagovestiti na poluvremenu, na koje su crno-žuti otišli sa zalihom od pet golova.

Imali si domaći i plus sedam u nastavku pa su se opustili, što su gosti iskoristili da ublaže poraz. Za više od toga, nije bilo vremena. Nije pomoglo ni 10 golova raspoloženog Mandalinića, kao ni 11 odbrana Čanevskog. Tim iz Bitolja bio je lišen pomoći Vegara i Tankoskog.

AEK i Eurofarm Pelister iskoristiće priliku da odigraju još jedan prijateljski meč, u utorak popodne.