Alborg slavi četvrtfinale, Areja tragičar Porta! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Alborg slavi četvrtfinale, Areja tragičar Porta!

Alborg slavi četvrtfinale, Areja tragičar Porta!

Pobednik verovatno najdramatičnijeg dvomeča osmine finala EHF Lige šampiona je Alborg, koji je u revanšu na svom terenu bio bolji od Porta 27:24 (10:9), i zbog većeg broja postignutih golova u gostima (prvi meč 32:29) izborio četvrtfinalni dvoboj sa Flensburg.

Veledrama u Danskoj dobila je epilog u poslednjim trenucima – Porto je imao poslednji napad koji je mogao doneti istorijski uspeh, napravljen je višak na desnom krilu za Areju, ali je šut bio jako neprecizan. Dva minuta ranije, isti igrač je „kiksnuo“ i sa sedam metara, kada ga zaustavio Agefors, tako da je portugalski reprezentativac tragičar plavo-belih, u čijim redovima je ponovo sjajan bio Nikola Mitrevski sa 15 odbrana.

Dva tima koja ne spadaju u prvi ešalon evropskog rukometa, niti među favorite za završnicu elitnog takmičenja, fantastičnim dvomečom osmine finala napravila su vrhunsku promociju EHF Lige šampiona.

Na kraju, 120 minuta borbe stalo je u jedan šut Areje, ali je desno krilo Porta postao tragičar svog tima promašivši poslednji šut.

Porto je kontrolisao situaciju 45 minuta. Gosti su najvećim delom meča u igri gol za gol održavali minimalnu prednost (na početku poveli sa 3:0), međutim, poslednji nalet danskog prvaka urodio je plodom. Serijom 3:0, Alborg je prvi put na meču poveo sa dva razlike (19:17), ali je Porto uspeo da izjednači i vrati kontrolu. Kada je za njegov tim to bilo najbitnije, razbranio se golman Gade i doveo domaćina do željenih 26:23, na tri minuta do kraja. Tada Ageforš brani sedmerac Areji, ali se Porto sa igračem više brani i postiže pogodak preko Iturize. Slična akcija preko kružnog napadača odigrana je i pred suprotnim golom, a precizan je bio Saugstrup. Porto je imao pun napad za četvrtfinale, ali je Areji ruka ponovo zadrhtala, drugi put za redom, iako je do finiša bio bez promašaja.

ALBORG-PORTO 27:24 (10:9)

ALBORG: Gade 15 odbrana i 1 gol, Ageforš 1 odbrana – Klar 6, Melgard 4, Maršer 4, Saugstrup 4, Jakobsen 2, Leso 1, Kristiansen 1, Jul-Lasen 3

PORTO: Mitrevski 15 odbrana, Sekelji – Ituriza 6, Martins 4, Magaljaeš 3, Salina 3, Gomeš 3, Areja 4, Brankinjo 1