ARENA OSTAJE NEPOKORENA: Danski rukometni djedice bez municije protiv mladih Lavova - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ARENA OSTAJE NEPOKORENA: Danski rukometni djedice bez municije protiv mladih Lavova

2 komentari

Iskustvo je trebalo biti najveći adut danaca, a postalo je najveća boljka. Kolding se prelaskom Julijanskih Alpi, baš kao i prošle sezone kod Metalurga, nije najbolje proveo. Zagreb ih je ‘preorao’ u startu meča, vodio već do poluvremena sa 15:8. U nastavku je pak imao i velikih +9, ali blagi pad koncentracije, koji je za Zagreb već uobičajen u drugom poluvremenu, platili su dosta skupo te Kolding može napustiti Hrvatsku itekako zadovoljan, iako je na kraju izgubio sa 22:17.
PPD ZAGREB – KIF KOLDING 22:17 (15:8)
Gledalaca: 14.500
Isključenja: PPD Zagreb 8 minuta (Kovačević 2+2, Čelica 2, Šprem 2), KIF Kolding 4 minute (Jorgensen 2, Laen 2)
Sedmerci: PPD Zagreb 2/3, KIF Kolding 2/2
PPD ZAGREB: Ivić (13 obrana, cijeli meč), Stevanović; Stevanović; Brozović 3, Stepančić 6, Čelica 2, Šprem 1, Šebetić 2, Raković, Horvat 4(2), Šušnja, J. Valčić 1, T. Valčić, Mandalinić, Obranović 1, Vuglač, Kovačević 2
KIF KOLDING: Hvidt (5 obrana, 1-20; 30-60. minute), Cleverly (3 obrane, 20-30. minuta); Karlsson 1, Boesen, Laen, K. Andersson 1, Jorgensen, L. Anderson 2, Spellerberg 1, Pedersen, Dolk 2(2), Landin Jacobsen 4, K. Andersen, Viudes, , Jensen 3, Stefansson 1
SEMAFOR: 2:0 (4′), 5:0 (8′), 5:1 (9′), 7:2 (14′), 11:2 (19′), 13:5 (23′), 14:7 (26′), 15:8 (30′), 15:10 (35′), 18:10 (45′), 20:11 (49′), 21:12 (53′), 22:14 (57′), 22:17 (60′)
IGRAČ UTAKMICE: Luka Stepančić
VEČER ZA ZABORAV: Lukas Karlsson
Reče Vuja na jučerašnjoj pressici kako bi volio u dansku mašinu ubaciti 3-4 kamenčića, kad ono njegova ekipa napadoše uvjerljivo iskusniju ekipu u stilu Rolling Stonesa. Rukometni djedice potpuno su podlegli atmosferi krcate i od samog početka izuzetno bučne zagrebačke Arene; Zagrebaši su pak koristili situaciju koliko god su mogli. Ni obrana ni Hvidt u početku nisu imali rješenja za Stepančićevu haubicu – Zagrebov im je desni bek postigao tri pogotka u svega sedam minuta, još dva je iz sedmeraca dodao kapetan Horvat i već nakon osam minute PPD-ovci su bili na 5:0.
Svi redom iskusni Koldingovci (Kim Anderson, Jorgensen, Laen, Spellerberg) su bili potpuno blijedi; hrabrost su uspjela skupiti tek dva golobrada U21 reprezentativca: mlađeg Landina te Lassea Andersona. Upravo je Anderson postigao prvi Koldingov pogodak (5:1) nakon osam minuta i 20 sekundi igre, Landin je pak u 14. minuti zabio za 7:2 da bi na treći pogodak, ujedno i prvi od iskusnijih igrača (Karlsson) Danci čekali sve do 20. minute. Jedino što ih je išlo u tom periodu bile su tehničke pogreške – njih su već do tada uspjeli napraviti čak osam. Nije išlo niti Hvidta; u tom je periodu obranio tek jednu loptu.
Bila je to idealna trećina po Zagreb koji je već do tada uspostavio prednost 12:3, ali Koldingova relativna stabilizacija u zadnjoj fazi prvog dijela već u 27. minuti spušta razliku na 14:8. Ipak, Vuja svojom već drugom pozvanom minutom predaha uspjeva smiriti ekipu koja na odmor odlazi s vrlo visokom prednošću od sedam pogodaka razlike (15:8).
PET MOMENATA UTAKMICE:
– KIF U PRVIH 20 MINUTA ZABIO 3 GOLA I NAPRAVIO 8 TEH. GREŠAKA
– ZAGREB NAKON TREĆINE DUELA VEĆ IMA +9
– PPD U UVODNIH 5 MINUTA 2. POL. NAPRAVIO VIŠE TEH. GREŠAKA NEGO CIJELO 1. POL (3:4)
– IVIĆ ‘SPUŠTA ROLETU’ 42-50. MINUTA (4 OBRANE) 3
– STEFANSSONOV POVRATAK: TRESLA SE BRDA, RODIO SE MIŠ
U startu drugog dijela, već po nekom ‘arenskom običaju’ potpuno drugačija slika susreta; kao da su klubovi zamijenili uloge. Zagrebaši su u svega pet minuta uspjeli napraviti više grešaka negoli cijelo prvo poluvrijeme- Sreća je njihova što su Danci i u tom periodu napadački ostali jednako blijedi kao i prvo poluvrijeme pa su stigli na svega 15:10. Nakon toga opet jedan ozbiljniji Zagreb, kao da se ništa nije dogodilo, serija 3:0 i još jednom prilično lagodna prednost.
Tek tada je uslijedila prava noćna mora po Dance. Razbranio se Ivić, u osam minuta uzeo četiri obrane, ali nepotrebna srljanja i nove tehničke pogreške omogućile su Dancima da ostanu na, obzirom na viđeno čak i podnošljivih -9 (20:11) pri ulasku u zadnjih 10 minuta susreta. A tada na scenu konačno stupa njihovo iskustvo o kojem se pričalo danima prije meča. Blago Zagrebovo opuštanje i pad koncentracije kažnjavani su iz minute u minutu.
Kolding je u zadnjih 10 minuta postigao šest pogodaka, a u ostalom dijelu meča tek dvostruko više. Na kraju 22:17 u korist Vujina sastava. Puno obzirom na ono što se očekivalo pred sam meč, ali itekako malo u odnosu na ono što je Zagreb pokazao u velikoj većini susreta.