ASOBAL LIGA: Leon slavio u Valladolidu, izborio Ligu šampiona - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ASOBAL LIGA: Leon slavio u Valladolidu, izborio Ligu šampiona

ASOBAL LIGA: Leon slavio u Valladolidu, izborio Ligu šampiona

Zadnje kolo Španjolskog prvenstva je odlučivalo o posljednjem putniku u Ligu šampiona. U direktnom okršaju Ademar Leon je u gostima pobijedio velikog rivala Valladolid 28:27 i tako uzeo treće mjesto.

Denis Buntić je zabio 7 od 13 šutova, zabio posljednji Leonov gol na utakmici, ali zanimljivo taj gol je stigao skoro šest minuta prije kraja. Bilo je to za 28:24. Gosti do kraja nisu zabili, ali su primili samo 3, Yeste je branio odlično, 18 njegovih lopti, kod domaćina Nenad Bilbija tek 3/13. Buntić je tako na oproštaju od Leona podario klubu plasman u elitu.
Rasplet je čekao Granollers koji je doma dobio Toledo, ali nije pomoglo. U međusobnim su jednaki, Leon ima bolju gol razliku.

Granollers će zajedno s Valladolidom u Kup EHF, a Aragon u Kup Kupova.
Iz zadnjeg kola izdvojimo još kako je Ciudad spavao prvo poluvrijeme doma protiv Logrona (10:16), očito je put i turnir u Dohi ostavili malo traga, onda je valjda Dušebajev malo viknuo u svlačionici, a Kiro Lazarov (4/8) i drugovi drugi dio dobili 21:9.

Iz lige su ispali Toledo i Alcobendas…

Posljednje kolo: Valladolid – Ademar Leon 27:28 (Tvedten 7/Yeste 18 obrana, Buntić 7), Ciudad Real – Logrono 31:25 (Hombrados 16, Chema 5/Lopez Romero 8), Barcelona – Antequera 36:25 (Ugalde 7/Cid Ruiz 7), Alcobendas – Torrevieja 23:29 (Torrero 6/Pejanović 19 obrana, Cuartero Sanchez 7), Puerto Sagunto – Arrate 27:23 (Simon i Backovič po 5/Kuriljenko 8), Granollers – Toledo 33:31 (Antonio Garcia 6, Nikčević 5/Pešić 9), Cuenca – Arragon 29:30 (Pavan Lopez 9, Marković 7/Llorente 6, Stanković 5), San Antonio – Guadalajara 32:26 (Sevaljević 8/Rudović 8).