BABIĆ NAKON PORAZA: Nedostajao nam je prekid - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BABIĆ NAKON PORAZA: Nedostajao nam je prekid

BABIĆ NAKON PORAZA: Nedostajao nam je prekid

Reprezentacija Hrvatske priredila je neprijatno iznenađenje svojim navijačima u Norveškoj. Skandinavci su načinili iznenađenje dana trijumfom u Stavangeru, 27:26. Tako je novi predvodnik „Kauboja“, Željko Babić, neslavno debitovao. U taboru hrvatske selekcije su složni oko uzroka neuspeha.

Imali smo dubinu u odbrani ali ne i kontakt. Jasno je da u takvoj situaciji protivnik dobija puno prostora. Zbog toga ona nije donela efekat. Nismo pravili prekide, dozvolili smo im brz protok lopte, a baš to je njihova karakteristika. U drugom poluvremenu smo napravili promene u defanzivi, počeli smo da igramo dobro ali smo promašili par zicera. Nismo smeli da primimo dva gola sa igračem više, mislim da je to presudilo. Norveška je odigrala odličnu utakmicu, Hrvatska može i mora mnogo bolje – rekao je nakon meča selektor Babić

Mirko Alilović je svojim odbranama u nastaku doprineo da Hrvatska stigne nadomak preokrata, ali njegovi saigrači u polju nisu to materijalizovali.

Prvo poluvreme nas je koštalo poraza. Nisu pomogli ni promašeni ziceri u drugom poluvremenu. Falilo je malo i sreće, svi promašaji su se odbijali njima u ruke, a ono što smo mi odbranili odlazilo je u aut ili ponovo u njihov posed. Danas smo prvi put igrali zajedno i to je dosta čudno izgledalo na početku. Prvi put igramo ovakvu odbranu, zbog toga je dolazilo do nesporazuma. U drugom poluvremenu smo pokazali da možemo, da znamo. Imali smo ih u šaci, ali su ti odbici odlazili na njihovu stranu. Uz to, nismo realizovali ono što je trebalo i rezultat toga je poraz. Sledi revanš u Varaždinu, siguran sam da ćemo biti mnogo bolji. Ovih jedan razlike ne bi trebalo da bude problem nadoknaditi. U Varaždinu će biti vrelija atmosfera, naši ljudi mnogo bolje navijaju – najavljuje Alilović nedeljni duel u Varaždinu.

Ivan Čupić žali za nerealizovanim prilikama za vođstvo u nastavku.

Nismo sproveli na teren ono što smo trenirali svih ovih dana – duboku i čvrstu odbranu sa puno prekida. 17 primljenih golova u prvih 30 minuta to jasno pokazuju. Skandinavske ekipe po prailu kažnjavaju pogrešne pasove i izgubljene lopte dobrim kontra napadima, što se desilo i nama. U nastavku smo promenili odbranu, bili nešto čvršći, Mirko je zaustavio par šuteva. Ipak, primili smo par „tupavih“ golova sa čovekom više, i nismo uspeli da povedemo i prelomimo meč. I dalje je cilj biti prvi u grupi. Verujem da ćemo pobedom u Hrvatskoj do toga doći.